Google překladač: English Deutsch
v roce 2008 nabídnou funkčnost předplacených služeb ve spojení se snadnou použitelností

Integrovaná bezpečnost vyhledávání a prohlížení webových stránek poskytuje pokročilou ochranu, která uživatelům pomáhá vyhnout se na internetu nebezpečným temným uličkám. Společnost McAfee svoji technologii podrobně testovala v prostředí internetu. Jako první je nyní schopna nabídnout zákazníkům proaktivní bezpečnost na 95 % často navštěvovaných webů, což je vzhledem k tomu, že 4 z 5 návštěv webových serverů se uskuteční z vyhledávačů, právě kritická úroveň ochrany. Bezpečné vyhledávání a prohlížení webových stránek pomocí technologie společnosti McAfee přidává webovým serverům snadno srozumitelné barevné označení (červené, žluté nebo zelené), které uživatelům jasně říká, zda je příslušný server bezpečný nebo potenciálně rizikový – a to ještě PŘEDTÍM, než ho uživatel navštíví. Uživatelé se díky tomu mohou vyhnout malwaru (škodlivému kódu), jako je software zneužívající zranitelnosti webového prohlížeče, který může učinit počítač nepoužitelným. Stejně tak lze předjít adwaru, spamu, virům a dalším nebezpečím, hrozícím při práci online.

CZMTP.jpg

Společnost McAfee v tomto roce dále zdokonalila svoji sadu zabezpečení Total Protection. Funkce umožňující bezpečné vyhledávání a prohlížení webu byly doplněny o tzv. chráněný režim (Protected Mode), který nabízí rodičům ochranu jejich dětí. Děti, dospívající i libovolní další uživatelé pracující v tomto režimu budou automaticky přesměrováni na bezpečnou stránku vždy, když dojde k interakci s rizikovým serverem – ať už tato situace nastane při vyhledávání, prohlížení webu, používání aplikací pro zasílání zpráv (instant messaging) nebo e-mailu. Chráněný režim je nastavován pomocí hesla, což rodičům umožňuje řídit jeho fungování.

Je známo, že používání internetu dětmi a dospívajícími představuje bezpečnostní riziko. Například 83 % dospívajících stahuje hudbu a 64 % používá k tomuto stahování servery
s nelegálním obsahem. Fráze „digital music“ patří při vyhledávání na internetu
k nejrizikovějším vůbec. Studie navíc zjistily, že 70 milionů uživatelů používá sociální sítě, jako je MySpace a Facebook, a 82 % stahuje neznámé soubory – to jsou další příklady rizikového chování.

Ochrana bez zásahů do funkčnosti aplikací představuje vhodné zabezpečení pro uživatele pracovních aplikací (Microsoft Office, Microsoft PowerPoint), hráče her (World of Warcraft, CounterStrike apod.) i uživatele YouTube (www.youtube.com) a dalších multimédií

Inteligentní „ochrana bez ovlivňování“ umožňuje uživatelům těšit se z videa, on-line her a dalších on-line zábavních aplikací nebo spouštět prezentace v PowerPointu či další pracovní aplikace v celoobrazovkovém režimu bez toho, aby docházelo k přerušení. Ochrana funguje tak, že minimalizuje potřebné zdroje počítače, inteligentně plánuje úlohy související se zabezpečením včetně aktualizací a kontroly, které provádí ve vhodném čase. Když je počítač poprvé zapnut, tato funkce automaticky chvíli vyčká před aktualizací bezpečnostního softwaru, což uživatelům dává možnost zkontrolovat e-maily nebo se připojit k internetu bez zpomalení počítače.

Jednoduché předplatné správy více PC
Sjednocené licencování usnadňuje uživatelům přidávat další předplatné spolu s tím, jak roste počet jejich domácích PC. Dodatečné licence softwaru společnosti McAfee lze snadno nainstalovat z webu nebo z disku CD. Tyto licence se přidávají do systému správy uživatelova předplatitelského účtu. Sjednocené licencování dává uživatelům tři výhody:
- umožňuje snadno přidávat nové licence pouze v případě, že jsou potřeba;
- umožňuje platit pouze za skutečně potřebné licence (není třeba koupit nový produkt pro tři uživatele, pokud je potřeba pouze jediná dodatečná licence);
- synchronizuje podmínky nové licence s podmínkami stávající licence, což umožňuje snadno sledovat obnovování všech licencí a ušetřit peníze. Zákazníci platí se pouze za skutečně používané produkty.

Software uváděný nikoliv pod číslem verze přináší opravdovou „bezpečnost jako službu“ (Security-as-a-Service). Nejedná se pouze o předplatné, zákazníci společnosti McAfee získají pro rok 2008 jednoduchý a automatický přístup k funkcím softwaru.

Společnost McAfee umožňuje svým zákazníkům snadné udržování ochrany. V oboru zabezpečení se jedná o první software, který není založen na jednotlivých verzích. Umožňuje uživatelům bezpečnostních produktů společnosti McAfee automaticky získávat vylepšení, aktualizace a nové funkce, záplaty, opravy a nová vydání jednoduše a automaticky; stačí
k tomu pouze připojení k internetu. Není třeba odinstalovat aktuální software a znovu instalovat nový software, jak je to běžné u jiných bezpečnostních produktů.

Hladce integrovaný software, který není založen na jednotlivých verzích, přináší opravdovou funkčnost bezpečnosti jako služby (Security as a Service). Jedná se o mnohem více než
o předplatné licencí – společnost McAfee nenabízí pouze obchodní model, ale i pokročilou technologickou funkčnost. Výzkum společnosti McAfee ukazuje, že přibližně 65 % uživatelů po výzvě k provedení interaktivní aktualizace nebo upgradu tuto akci odloží. Takový odklad však vystavuje uživatele novým hrozbám. Bezpečnost jako služba nabízená společností McAfee využívá pokročilé technologie softwaru, který není založen na jednotlivých verzích, a poskytuje tak zákazníkům nejvyšší úroveň ochrany a přístup k nejnovějším funkcím a vylepšením. Podle podmínek dohody o poskytování služby se to vše navíc děje bez dodatečných poplatků. Uživatelé získávají nové funkce ve chvíli, kdy jsou uvedeny, zcela automaticky. Společnost McAfee takto automaticky a přímo nasadila například svoji technologii ochrany proti phishingu na počítače desítek milionů svých zákazníků.

Nejkomplexnější dostupná ochrana
Bezpečnostní řešení příští generace od společnosti McAfee je k dispozici ve třech různých sadách:
McAfee Total Protection, McAfee Internet Security Suite a McAfee VirusScan® Plus.
Sada McAfee Total Protection je nejkomplexnějším bezpečnostním produktem pro koncové uživatele, jaký je v současnosti na trhu k dispozici. V jediném balíku obsahuje veškeré bezpečností funkce nabízené společností McAfee. McAfee Total Protection poskytuje
v reálném čase ochranu proti virům, spywaru a hackerům společně s pokročilou ochranou pomocí varování před rizikovými webovými servery McAfee SiteAdvisor™. Speciální technologie zahrnují antivirus, antispyware, obousměrný firewall, antiphishing; McAfee SystemGuards prohlíží PC a varuje před podezřelým chováním, které by mohlo signalizovat virus, spyware nebo činnost hackera. Kontrola softwaru pro získání práv super uživatele (Rootkit scanning) McAfee X-Ray odhaluje a odstraňuje rootkity a další škodlivé aplikace skryté v systému Windows nebo v jiných antivirových programech. Funkce Script Scanner (kontrola skriptů) blokuje škodlivé skripty a další zneužití, k nimž může docházet při prohlížení webu. Funkce Shredder („drtič“) umožňuje uživateli digitálně „rozdrtit“ soubory obsahující důvěrné informace. Poskytuje také ochranu proti online krádežím identity, nabízí ochranu proti spamu a dovoluje rodičům přidělit každému dítěti individuální nastavení, které obsahuje například časové limity a další omezení. Obsahuje také nástroj pro analýzu obrazu, která chrání děti před prohlížením nežádoucího grafického obsahu.
www.mcafee.com