Google překladač: English Deutsch
Úspěšný systém pro bezdemontážní diagnostiku pro větrné turbíny SKF třetí generace

SKF WindCon 3.0 je úspěšný systém pro bezdemontážní diagnostiku skupiny SKF pro větrné turbíny třetí generace. SKF WindCon 3.0 je proaktivní systém údržby, který na větrných farmách přispívá k prodloužení intervalů údržby turbíny, lepšímu řízení zdrojů údržby, snížení počtu neočekávaných odstávek a provozních nákladů na jednu kWh. Systém nové generace je nyní vybaven sběrnicí CAN pro připojení mnoha systémů, jimiž je moderní větrná turbína vybavena, jako např. centrálních mazacích systémů, systémů pro monitorování lopatek a systémů pro monitorování stavu převodového oleje. Tyto systémy mohou být kontrolovány z center údržby prostřednictvím software SKF WebCon.

Systém, který lze snadno instalovat do turbín všech velikostí a typů na pevnině i na moři, dokáže nepřetržitě kontrolovat kritické systémy na jednotlivých turbínách anebo na celé farmě a spolehlivě sledovat provozní výkonová kritéria. Umožňuje tedy technikům na větrné farmě zjistit “zdravotní” stav zařízení a dále, zda je nutný zásah. Tyto činnosti mohou být naplánovány na nejbližší vhodnou příležitost, a tedy může být zajištěn optimální provoz turbíny a dokonce lze zabránit i potenciálnímu selhání strojů.

SKF WindCon 3.0 přijímá, analyzuje a shromažďuje nejrůznější provozní údaje prostřednictvím snímačů vibrací umístěných na ložiscích hlavní hřídele turbíny, na převodovce hnacího ústrojí a generátoru. Tyto údaje mohou být dále zpracovány podle požadavků vedení, obsluhy nebo pracovníků údržby větrné farmy.

Data shromážděná systémem SKF WindCon 3.0 rovněž umožňují analyzovat prvotní příčinu. Prostřednictvím SKF WebCon, progresivního analytického programu, který využívá webové prostředí, lze sledovat stav turbíny na počítači s internetovým připojením. SKF WebCon poskytuje informace přehledným a srozumitelným způsobem pracovníkům obsluhy turbíny a větrné farmy na všech úrovních.

SKF WindCon 3.0 může provádět bezdemontážní diagnostiku na libovolném počtu turbín a sbírat data z neomezeného počtu míst na turbínách. Snímače a software zajišťují nepřetržité monitorování a sledování provozního stavu některého
z následujících dílů, popř. všech dílů:

Nevyvážené lopatky oběžného kola
Nesouosost
Průhyby hřídelí
Uvolněné mechanické díly
Nedostatečná únosnost základů
Stav ložiska
Poškození ozubených kol
Závady rotoru/statoru generátoru
Obtíže s rezonancí
Vibrace sloupu
Vibrace lopatek
Problémy v elektrické části
Nedostatečné mazání

SKF je přední světový dodavatel ložisek, těsnění, mechatroniky, služeb a mazacích systémů. Služby poskytované skupinou SKF zahrnují technickou podporu, zajišťování údržby, technické konzultační služby a školení. SKF má zastoupení ve více než 130 zemích a síť se 15 000 distributory na celém světě. Tržby skupiny SKF za rok 2007 dosáhly 58 559 mil. SEK. Skupina měla 42 888 zaměstnanců.

www.skf.cz

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news