Google překladač: English Deutsch

Firma REM-Technik s.r.o. zabývající se průmyslovou a domovní automatizací zareagovala na novou platnou normu pro bezpečnost strojních zařízení a bezpečnostní části ovládacích systémů dle EN ISO 13849-1 a uspořádala 3. září jednodenní seminář k této problematice. Do hotelu Skalní mlýn v srdci Moravského krasu přijeli zájemci o seminář z celé České republiky.

Na začátku se účastníkům představila firma REM-Technik a její obchodní zastoupení s důrazem na výrobce bezpečnostních produktů. Samotný obsah přednášky nazvané „Management rizik“ potom připravil a vedl Ing. Petr Blecha, Ph.D., který je od roku 2006 ředitelem Ústavu výrobních strojů, systémů a robotiky na FSI VUT v Brně. Ing. Petr Blecha, Ph.D. působí mimo jiné také jako vědecko-výzkumný pracovník
a věnuje se problematice řešení projektů a analýz z oblasti zajišťování bezpečnosti výrobních strojů a zařízení. Jeho zaměření sahá přes management rizik při stavbě výrobních strojů po rychlou automatickou manipulaci a postprocesní a inprocesní kontrolu. Je rovněž autorem řady odborných článků a držitelem certifikátu „Zertifizierten Risikomanager TÜV Akademie Österreich“.
V prvním bloku Ing. Petr Blecha, Ph.D. představil předmět normy
EN ISO 13849-1, používanou terminologii, důležité statistické hodnoty pro bezpečnostní prvek, výpočet statistických hodnot a splnění normy podle daného rizika, popsal vnitřní architekturu pro bezpečnostní kategorie. Ve druhém bloku se věnoval významu normy při konstrukci strojů a zařízení – byla probrána analýza všech možných příčin poruch (metody), snižování a význam rizika, pravděpodobnost výskytu poruchy a přijatá opatření. V posledním přednáškovém bloku vysvětlil statistické výpočty a odhad chyb, předvedl praktické ukázky a všichni přítomní si mohli vyzkoušet vyřešit zadaný praktický příklad. Ing. Petr Blecha, Ph.D. byl pro účastníky semináře k dispozici i po skončení prezentace, kdy odpovídal na následné dotazy.
Mezi jednotlivými přednáškovými bloky se účastníkům věnovali zaměstnanci firmy REM-Technik, kteří zajistili komentované prohlídky s odborným výkladem praktických ukázek bezpečnostních produktů a jejich využití pro konkrétní aplikace.
Odborná úroveň a kvalifikovanost přednášejícího zaručila kvalitní výklad, což zúčastnění shledali jako velké plus semináře.

www.rem-technik.cz

Kalendář akcí

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..