Google překladač: English Deutsch

V pražském hotelu Intercontinental se dne 2. května 2016 dopoledne konala konference k podpoře turismu mezi Českou republikou a čínskou provincií Sečuán (hlavní město Chengdu). Konference se konala při příležitosti oficiální návštěvy generálního tajemníka provincie Sečuán v ČR. Čínská delegace v čele s generálním tajemníkem provincie Sečuán Wang Dongmingem pobývá ve České republice od neděle 1. května 2016.

esc01

Spolu s nejvyšším představitelem provincie přiletěli i další významní hosté a podnikatelé. V neděli byla kromě podpisu memoranda se středočeským krajem na programu návštěva Nymburka a pozemku určeného pro výstavbu budoucí česko-čínské průmyslové zóny, prohlídka továrny Changhong a odhalení desky Changhong European R&D Center. Dále zahraniční hosté zavítali do letecké firmy F AIR v Benešově a prohlédli si zámek Konopiště.


Na konferenci pro spolupráci v oblasti turismu byla představena provincie Sečuán a město Chengdu. Tato místa jsou známá zejména jako domov pand velkých. Pan Wang Dongming zdůraznil zejména strategickou polohu ČR a narůstající zájem čínských turistů o návštěvu naší země. Česká republika je součástí plánu o obnovení takzvané „nové hedvábné stezky". Do budoucna se plánují firmy a agentury z provincie Sečuán zaměřit na spolupráci s Českou republikou. To vše je podpořeno otevřením nové přímé linky mezi Prahou a Chengdu.


„Dohodli jsme se mimo jiné, že přímá linka mezi Prahou a Čcheng-tu bude od poloviny června létat dvakrát týdně. V dalších letech chceme, aby létala třikrát týdně. Každopádně by mělo Českou republiku i díky této konkrétní dohodě navštívit 25 000 turistů ze Sečuánu," prohlásil hejtman Miloš Petera.
Pro úplnost je dobré dodat že v Chengdu otevřela nedávno Česká republika svůj konzulát a na místě je i zástupce organizace Czechtrade.


Během konference byla odhalena pamětní deska v rámci otevření Sečuánského centra v ČR a byla podepsána 3 memoranda o spolupráci mezi českými a čínskými cestovními kancelářemi.

esc07

esc06

esc04

esc02

esc03

esc05

Kalendář akcí

<<  Září 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..