Google překladač: English Deutsch

Autodesk a jejich autorizovaní partneři sezvali všechny zájemce o oblast strojírenství a výroby na stánek Autodesku, který přivítal návštěvníky u příležitosti letošního Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. V rámci zajímavých expozic stánku č. A1-009 se návštěvníci mohli seznámit nejen s nejpokročilejšími softwarovými technologiemi pro počítačem podporovaný návrh, ale také s jejich praktickým nasazením u celé řady významných českých a slovenských firem. Velkým lákadlem expozice bylo i představení pouštního speciálu českého týmu OFFROADSPORT CZ, který si návštěvníci mohli na místě prohlédnout.

Po loňském úspěchu, který slavila návštěva Karla Lopraise a jeho Tatry přímo v rámci expozice, byl letos připraven neméně zajímavý doprovodný program. Jako názorná ukázka toho, jak Inventor v praxi pomáhá při dosahování vyšší kvality návrhů, a tím i konkurenceschopnosti firem, mohli návštěvníci shlédnout představení závodního speciálu týmu OFFROADSPORT CZ. S pomocí řešení Autodesk Inventor v tomto případě týmoví konstruktéři navrhli (kromě motoru a převodovky) celé auto.

„Autodesk Inventor naši práci výrazně urychlil, zpřesnil a v mnoha směrech také ulehčil. Věříme, že se nám s pomocí Inventoru podaří zkonstruovat konkurenceschopné auto, které uspěje na nejnáročnější automobilové soutěži – Rallye Dakar,“ řekl Mirek Zapletal, šéf vývoje a zkušený závodník v jedné osobě.

„Vzpomínám, že již první využití Inventoru v našem projektu – simulace chodu prvků přední nápravy – pro nás znamenalo obrovskou časovou úsporu. A to ani nemusím zmiňovat obrovský nárůst přesnosti návrhu, který znamená velkou finanční úsporu. Komunikace mezi Inventorem a jinými CAD systémy je na velmi vysoké úrovni, čehož často využíváme při komunikaci s externími dodavateli,“ dodal Jan Krasula, nadějný konstruktér pracující na projektu závodního auta třídy T1 pro cross-country rallye. „Výhod Inventoru jsme však odhalili daleko více – za všechny jmenujme třeba snadný návrh trubkového rámu vozu. Vysoce si ceníme i snadné ovladatelnosti softwaru, která se projevuje na rychlém zaučení dalších konstruktérů.“

V rámci expozice ve stánku A1-009 představili odborné veřejnosti řešení Autodesk produktové řady 2009 zástupci společností M&P spol. s r.o., ŠTOR CAD Computers, spol. s r.o., a XANADU a.s. V samostatných stáncích vystavovali také další autorizovaní prodejci pro oblast strojírenství ADEON CZ s.r.o. (A1-008) a DAGIS a.s. (A1-015).

O týmu OFFROADSPORT CZ
OFFROADSPORT CZ je profesionální český závodní tým, který jako první uspěl v nejtěžším a nejdelším vytrvalostním rallye závodě světa – Rallye Dakar. Díky bohatým zkušenostem z evropských a světových cross country rallye dojela posádka do cíle obávané dakarské rallye již při svém prvním ostrém startu. Dvojice Zapletal–Janáček navíc vloni překvapivě zvítězila v mnoha náročných evropských závodech. V sezóně 2008 se tým snaží udržet dosažené evropské pozice. Neméně atraktivní však zůstává dakarská výzva, a to i po změně kontinentu pro rok 2009 (Argentina–Chile). Tým se již pečlivě připravuje na další účast a nová závodní dvojice Zapletal–Ouředníček se sehrává účastí na důležitých evropských podnicích BAJA a Dakar Series.
www.offroadsport.cz

O společnosti Autodesk
Autodesk je světový lídr v oblasti 2D a 3D návrhového softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu. Od uvedení aplikace AutoCAD v roce 1982 vyvinul Autodesk nejširší portfolio špičkových řešení digitálního prototypování, která pomáhají zákazníkům prakticky zkoušet nápady ještě před jejich realizací. Společnosti žebříčku Fortune 1000 využívají nástroje Autodesku k vizualizaci, simulaci a analýze reálného fungování svých návrhů už v počátečních stadiích vývoje, což jim pomáhá šetřit čas a peníze, zvyšovat kvalitu a podporovat inovace.
www.autodesk.cz

O společnosti Tech Data Distribution
Firma Tech Data Distribution, s.r.o., je distributor výpočetní a komunikační techniky, digitální spotřební elektroniky a software. Společnost byla založena v polovině roku 1991 v Praze pod názvem Expert & Partner. V dubnu 1993 se stala součástí celoevropské distribuční sítě Computer 2000, která je od roku 1999 vlastněna americkou distribuční firmou Tech Data Corporation. V distribuční nabídce Tech Data Distribution naleznete produkty nejdůležitějších výrobců ze všech oblastí výpočetní a komunikační techniky. V březnu 2004 úspěšně proběhla integrace společnosti Azlan. Společnost dosáhla v roce 2007 obratu 6,5 mld. Kč.
www.techdata.cz

O společnosti Tech Data Corporation

Společnost Tech Data Corporation (NASDAQ GS: TECD), založená v r. 1974, je předním distributorem produktů informačních technologií, s více než 100 000 zákazníky ve více než 100 zemích po celém světě. Obchodní model společnosti umožňuje poskytovatelům řešení, výrobcům a vydavatelům efektivněji prodávat své produkty a podporovat koncové uživatele od malých a středních firem (SMB) až po velké podniky. Společnost se umístila v žebříčku Fortune 500 na 105. místě a dosáhla tržeb ve výši 23,4 mld. USD za poslední fiskální rok, který skončil 31. ledna 2008.
www.techdata.com