Google překladač: English Deutsch

Tři miliardy korun investuje Škoda Auto do rozšíření výrobních kapacit svého závodu v Kvasinách na východě Čech, kde se bude vyrábět nový model Škoda Roomster. Výroba by měla být zahájena počátkem příštího roku a nový vůz bude veřejnosti poprvé představen na ženevském autosalonu v březnu 2006.

Roomster1.jpg

"Export táhne naši ekonomiku a Škoda Auto dokáže být špičkovým sprinterem i na maratonové trati. Každý rok dokáže přesvědčit konkurenci, že neztrácí dech. Nový výrobní program a rozsáhlé investice vytvoří více než 2000 pracovních míst. Tak vypadá úspěch," upozorňuje Milan Urban, ministr průmyslu a obchodu.
"V Kvasinách v současné době vyrábíme náš nejprestižnější vůz Škoda Superb. V roce 2001, tedy téměř sedmdesát let po jeho založení, prošel závod podstatnou modernizací a dnes je z pohledu kvality dlouhodobě hodnocen jako jeden z nejlepších v rámci celého koncernu Volkswagen," říká Detlef Wittig, předseda představenstva Škoda Auto. "Protože i výrobní proces modelu Škoda Superb vykazuje vysoké standardy kvality, vybrali jsme si pro výrobu nové modelové řady Roomster právě Kvasiny."
Na vybudování infrastruktury a rozšíření stávajících výrobních kapacit závodu získala Škoda Auto investiční pobídky ve formě slevy na dani, a to ve výši 15 % celkové hodnoty investice. Slevu na dani může Škoda Auto uplatnit během následujících deseti let.
"CzechInvest kromě podpory projektu investičními pobídkami pracuje také na rozšíření průmyslové zóny Solnice - Kvasiny, kde bude stávající závod expandovat. Všechny pozemky, které jsou pro realizaci nového projektu společnosti Škoda Auto nezbytné, jsou zajištěny, takže už nic nebrání zahájení stavebních prací," doplňuje Radomil Novák, generální ředitel agentury CzechInvest.
Součástí investičního projektu Škoda Auto v Kvasinách je i výstavba nového logistického centra, odstavné plochy pro vyrobené vozy, parkoviště pro zaměstnance, autobusového nádraží, nové vrátnice pro nákladní dopravu atd.