Google překladač: English Deutsch

Japonská společnost Denso Robotics vystavila na veletrhu SPS/IPC/Drives 2009 v Norimberku malého kloubového robota, vybaveného řídicím systémem a softwarem od firmy National Instruments, který v této kombinaci vykazuje překvapivě citlivý hmat a podstatně usnadňuje zkoušky a kontroly ve výrobě elektronických přístrojů. Oba partneři demonstrovali, jak lze využít tohoto robota v měřicí, regulační a automatizační technice.

Základem při aplikacích je software, který pracuje systémem grafického dimenzování nezávisle na způsobu řešení a redukuje podstatně náklady na pořízení kompletního robota. Tak lze vyloučit z výrobního procesu tzv. haptické testy, které dosud provádí speciálně školený personál s vynikající hmatovou citlivostí. Měření síly a dráhy přitom probíhá z a pohybu přes senzor síly a točivého momentu. Zjištěná data se odečítají z průmyslového PC přes datovou evidenční kartu.
Firma Denso Robotics realizovala praktická zařízení, které demonstruje funkční zkoušky obslužných prvků navigačního přístroje.Při těchto funkčních a dlouhodobých zkouškách se využívají u elektronických součástek (spínače, tlačítka, snímače otáček, atd.)senzory síly a točivého momentu, které se umisťují mezi úchop robota a nástroj.
Veškeré průběhy funkcí jsou sledovány integrovanou kamerou, která robotovi dodává zjištěné informace. Naměřené údaje jsou přes grafické nástroje zobrazitelné a parametrovatelné, a tak adaptovatelné na různé požadavky aplikací.

Kalendář akcí

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..