Google překladač: English Deutsch

123.jpgŘídicí systém SIMOTION je z hlediska programování založen na principu multitaskingového systému. Na pozadí běží cyklicky zpracovávaný blok stejně jako hlavní cyklický blok OB1 v PLC SIMATIC. V něm lze například zpracovávat logiku a sekvence ne přímo závislé na pohonech a polohování.

Další úlohy (tasky) jsou startovány, pozastavovány, znovu spouštěny a ukončovány nezávisle na tomto cyklu a právě ony jsou určeny pro řešení jednotlivých pohybů. Tasky se programují v grafických blocích podobných vývojovému diagramu nebo v programovacím jazyku podobném např. Pascalu, případně v grafickém programovacím prostředku Ladder. Programování systému probíhá ve vývojovém prostředí SCOUT, v němž je integrováno rozhraní pro pohony (Drive ES) a STARTER pro práci s měniči SINAMICS. Nadstavbou může být např. konfigurační software pro programování vaček CamTool.
Z hlediska hardwarové platformy řídicí systém SIMOTION existuje ve třech provedeních označených jako C, P a D. Toto označení pochází z názvů platforem Controller, PC, Drive. Jednou vytvořený program pro ŘS SIMOTION je díky propojení komponent sběrnicovým způsobem nezávislý na platformě. Jednotlivé platformy mají své specifické přednosti, všechny však splňují základní myšlenku sjednocení třech základních funkcí: logického řízení, řízení typu Motion Control a vykonávání technologických funkcí.
www.siemens.cz

Kalendář akcí

<<  Leden 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..