Google překladač: English Deutsch

Globální strojírenská společnost Renishaw podporuje legendárního jachtaře, sira Bena Ainslieye a jeho INEOS TEAM UK v jejich úsilí přivézt Pohár Ameriky domů do Británie. Jako oficiální partner týmu přispěje Renishaw svými technickými znalostmi v přesném měření a 3D tisku z kovu ke stavbě plachetnice, se kterou bude Benův tým v roce 2021 usilovat o vítězství v jednom z nejtradičnějších sportovních závodů.

T5 testovaci lod lr

Renishaw je přední světový strojírenský podnik v oblasti přesného měření a určování polohy. Společnost je také jediným britským výrobcem strojů pro 3D tisk z kovového prášku, které vyrábí ve svém závodě v Miskinu v jižním Walesu.

Pohár Ameriky je nejstarší mezinárodní trofejí světového sportu. Británie ji dosud nikdy nezískala. Po prvním vítězství lodi s názvem Amerika v roce 1851 se soutěž otevřela pro jachty z celého světa, které se utkávají o právo vyzvat obhajujícího šampióna. INEOS TEAM UK vznikl jako výsledek doposud vůbec největší investice do soutěže ze strany petrochemické a výrobní společnosti INEOS.

Loď AC75 s monolitním trupem o délce 75 stop bude vybavena nejlepšími britskými technologiemi. Renishaw k stavbě technologicky vyspělé jachty přispěje součástkami vytvořenými pomocí 3D tisku z kovového prášku a přesnými snímači polohy. Další produkty Renishaw budou využity v průběhu výroby jednotlivých komponent lodi u subdodavatelů. Součástí řešení je optimalizace designu kovových dílců a jejich výroba 3D tiskem. Digitalizovaná zpětná vazba polohy ovládacích prvků lodi významně přispěje k lepšímu výkonu lodi.

„Společnost Renishaw, která podpořila tým sira Bena již v roce 2017 na Bermudách, se těší, že může svými odbornými znalostmi opět přispět k britské nominaci pro Pohár Ameriky," řekl Chris Pockett, vedoucí komunikace Renishaw. „Vážíme si toho, že náš předchozí přínos byl oceněn a že jako klíčový partner a součást jeho technického týmu budeme moci poskytnout INEOS TEAM UK řadu inovativních řešení."

„Nejmodernější výrobní technologie jsou pro výkon lodi rozhodující," dodal Pockett. „Počínaje určováním polohy plavidla v reálném čase během závodu až po využití 3D tisku z kovových prášků pro komplikované, a přesto velmi lehké součástky, je pro nás potěšením, že můžeme takto přispět k výkonu lodi."

Sir Ben Ainslie, kapitán INEOS TEAM UK, uvedl: „Jsme nadšeni, že můžeme spolupracovat s Renishaw. Byli pro nás fantastickým partnerem a opravdu se těšíme na závod s tím, že bychom s jejich podporou v roce 2021 rádi přivezli Pohár domů."

„Rozhodli jsme se pro spolupráci s Renishaw s ohledem na šíři strojírenských a vědeckých znalostí, kterými tato společnost disponuje," dodal Mark Chisnell, technologický koordinátor INEOS TEAM UK. „Jedná se o výborně vybavenou společnost se skvělými technologiemi a lidmi."

Pro více informací o množství a rozsahu technologií Renishaw navštivte www.renishaw.com/products; pro více informací o INEOS TEAM UK a účasti v nominaci o Pohár Ameriky navštivte www.ineosteamuk.com.

Video společnosti Renishaw o spolupráci s INEOS TEAM UK najdete prostřednictvím odkazu https://www.youtube.com/watch?time_continue=9&v=Kc2btu7BPTI.

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news