Google překladač: English Deutsch

Firma Rampf Giessharze KG, Grafenberg, se rozhodla, že do roku 2013 významným způsobem zvýší podíl materiálů vyráběných z obnovitelných surovin. První výrobky na bázi bio polyolů se již nyní dostávají na trh. Podnik specializující se na PUR a epoxidové systémy chce již v průběhu roku 2012 podíl bio polyolů zdvojnásobit. Společně se svou dceřinou firmou Rampf Ecosystems se budou vyrábět zalévací hmoty na bázi řepkového oleje.

Vedle snížení skleníkových plynů až o 30 % se počítá i se zlepšením funkčnosti výrobků. Polyoly na bázi mastných kyselin z rostlinných olejů vykazují vyloženě hydrofobní charakter a používají se proto s oblibou u polyuretanů, které mají být odolné vůči hydrolýze. Na základě tohoto podkladu jsou dodávány od firmy Rampf na trh první produkty na bázi řepkového a sojového oleje. Jde zejména o zalévací hmoty, které se používají jako ochranné kryty u kabelových průchodek a objímek (obr. 1) u nákladních vozů.
 

Produkt z tvrdé lehčené pěny na bázi řepkového oleje přesvědčil odborníky svou velmi dobrou mechanickou pevností a odolností proti vibracím, hluku a teplu. Mimo to je k dispozici i zalévací pryskyřice z bio polyolů, která nachází uplatnění např. jako nabíjecí konektory u vozů na elektrický pohon. V tomto případě použití zvolený materiál odolává extrémně vysokým teplotním rozdílům a chrání i proti přehřátí, nárazům a chemikáliím.

Firma Rampf Giessharze KG buduje i nové kapacity pro recyklaci. Stále více používá ve svém výrobním programu i recyklované materiály z polyuretanových výrobků, ze sběrového PET. Tyto suroviny využívá za pomoci speciálních postupů k výrobě polyolů. Pod označením Recypole a Petole jsou využívány při výrobě polyuretanů. Recyklační kapacity mají v průběhu jarních měsíců roku 2011 dosáhnout výše 5 000 tun.

Kalendář akcí

<<  Říjen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..