Google překladač: English Deutsch

Skloubit výhody pulzního nářadí a elektrických utahovaček se podařilo firmě Atlas Copco. Její nový Pulsor C dosahuje vysoké rychlosti a umí sám kontrolovat utahovací moment. Navíc může být ovládán jednou rukou, archivuje veškeré údaje o utažení spoje a po dosažení požadovaného momentu se také sám vypne.

atlas-01

Pulzní nářadí je velmi oblíbené pro svoji rychlost utahování a dokonalou ergonomii. V Atlas Copco ale nyní přidali tomuto praktickému nářadí ještě inteligenci. Výsledkem je utahovačka přesně splňující požadavky i těch nejnáročnějších uživatelů.

Řízená pneumatická pulzní utahovačka Pulsor C pomáhá například ve společnosti Škoda Auto, kde si pochvalují hlavně schopnost archivace údajů o životně důležitých spojích. Také Hyundai Nošovice považuje tuto utahovačku za ideální volbu. „Elektrické nářadí by sice umělo archivovat data, což potřebujeme, ale bylo by mnohem pomalejší, a nestíhalo by tempo naší montážní linky. Proto jsme nadšeně přivítali uvedení Pulsoru C na trh,“ uvádí Oldřich Fabián z Hyundai Nošovice.

Jednou rukou

Vysoká rychlost je jednou z velkých výhod nového nářadí. A nejde jen o rychlé utahování spojů. „Hledali jsme utahovačku s možností rychlé výměny při poruše a rychlých servisních oprav. Radost máme i z rychlého a intuitivního ovládání softwaru,“ upřesňuje specialista šroubových spojů ze Škoda Auto. U měkkých spojů navíc zvyšuje Pulsor C samostatně tlak vzduchu kvůli rychlému předšroubování.

Díky promyšlené ergonomické konstrukci a malé hmotnosti je možné Pulsor C obsluhovat jen jednou rukou. „Není potřeba žádného záchytu reakce, což společně s minimálními vibracemi a nízkou úrovní hluku tvoří velmi pohodlné podmínky pro práci,“ uvádí Johan Danielsson z Atlas Copco s tím, že jde skutečně o velmi kompaktní nářadí. Souhlasí s ním i společnost Hanwha, kde Pulsor C vyřešil jejich potřebu nářadí na životně důležité spoje, které by zvládlo utahovat bez záchytu reakce. A navíc pochopitelně odvedlo svoji práci nanejvýš kvalitně a ještě disponovalo externí čtečkou a tiskárnou pro tisk čárových kódů po utažení.

Adaptivní utahování a dokonalý monitoring

Díky nově nabyté inteligenci umí Pulsor C také přizpůsobovat tlak vzduchu tvrdým a měkkým spojům, a zaručuje tak nižší rozptyl hodnot momentu na spoji. Kromě adaptivního utahování si uživatelé pochvalují také pohodlnou obsluhu. „Příprava nástroje je extrémně snadná, vše se nastavuje v jednoduchém softwaru. Navíc jde o systém, schopný utahovat více utahovacích momentů, kdy jediné nářadí poskytuje až 100 různých P-setů,“ přibližuje Johan Danielsson.

Po dosažení cílového momentu se utahovačka dokáže sama vypnout. Přitom rozsah momentu u Pulsoru C je širší, než mají běžné pulzní nástroje.

Jedním z hlavních důvodů, proč je Pulsor C po uvedení na trh tak populární, je jeho schopnost monitorovat celý proces utahování. „Na jedné aplikaci našeho důležitého produktu je velmi měkký spoj a jeho konstrukce nám nedovoluje použít jiné nářadí než pulzní. Přitom jsou zde dva rozdílné utahovací momenty a jedná se o životně důležitý spoj, takže potřebujeme statusy utažení archivovat,“ popisuje zástupce oddělení kvality Škoda Auto důvody, proč se v automobilce rozhodli právě pro utahovačku Pulsor C. S tím souhlasí také v Hyundai Nošovice: „Reporting o utažení byl pro nás zásadní, protože jde o velmi důležité spoje, u nichž potřebujeme veškeré údaje o utažení zachovat.“

Kalendář akcí

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..