Google překladač: English Deutsch

První„nekonečný energetický řetěz na světě uvedla na český trh divize Lin-tech společnosti Hennlich Industrietechnik. Speciální energetický řetěz, který dodává německá společnost igus, nese název C-Chain. Energetický řetěz je schopný donekonečna obíhat jedním či druhým směrem a díky tomu přivádět najednou různé druhy médií do několika nástrojů rozmístěných na různých místech řetězu. Tím zrychluje výrobní operace a přináší významné úspory.

„Jde o naprosto ojedinělé řešení, které možnosti našich energetických řetězů posouvá o výrazný krok dál. Zákazníkům tak můžeme poskytnout nová technická řešení jejich požadavků,“ uvedl Jan Švarc, product manager pro energetické řetězy divize Lin-tech.

 

Jednou z praktických aplikací C-Chainu je řetězový dopravník PickChain. Jedná se o do elipsy poskládaný dopravník tvořený články řetězu, do jehož útrob je vložený C-Chain. Ten napájí jednotlivé uchopovače rozmístěné po obvodu elipsy, kterou vytváří energetický řetěz. Díky tomu PickChain ve své dráze prakticky neustále nabírá a odkládá předměty. Tím zvyšuje a zrychluje výrobní operace.

 

Neustálé obíhání energetického řetězu je umožněno díky speciálnímu napájení ze středu elipsy pomocí otočného konektoru. Toto řešení má velice široké uplatnění, například u balicí techniky, tiskařských lisů či u obráběcích strojů. Hlavní výhodou nového řešení je zrychlení jednotlivých, po sobě následujících operací a tím významná úspora nákladů.

 

www.hennlich.cz/lin-tech

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news