Google překladač: English Deutsch

Společnost Actebis představuje dva nové modely exkluzivních notebooků Toshiba z řady Qosmio, která je unikátním mostem mezi světem IT a spotřební elektroniky.
Notebooky Qosmio se vyznačují především unikátním designem, velmi kvalitním provedením, integrací televizního tuneru a možností sledování televize či DVD bez nutnosti startovat systém Windows. Právě přítomnost tuneru je pro náš trh zásadním krokem kupředu, neboť první modely Qosmio představované na podzim ho v našem regionu nenabízely. V nových modelech je tuner schopný přijímat všechny naše televizní stanice. K oběma právě představovaným modelům je dodán i dálkový ovladač. Notebooky také nabízejí skutečně vysoký výkon, který využijete při práci v náročných aplikacích, při hraní nejnovějších her i při používání samotného operačního systému.
Qosmio G20-102, tento notebook je jedním z nejvýkonnějších a současně nejkrásnějších na trhu. Jeho unikátní design založený na efektním odrazivém černém povrchu si vás získá na první pohled. G-20-102 nabízí ty nejkvalitnější a nejvýkonnější komponenty – jejich výpis mluví za vše: Intel Pentium 760 (2 GHz, 533 fsb), dvě 512 MB DDR paměti, širokoúhlý 17“ displej Toshiba TruBrite WXGA+ s rozlišením 1,440 x 900 a jasem 500cd/m², dva 80 GB velké pevné disky (5400 ot/min), multiformátová DVD vypalovačka, grafická karta NVIDIA GeForce Go6600 128 MB, síťová karta a modem. Samozřejmostí je možnost spárovat notebook s různými periferními zařízeními pomocí bezdrátové technologie Bluetooth. Připojit se k Internetu pomocí bezdrátového standardu wi-fi lze také a to dokonce rychlostí 54 Mbit, neboť G20-102 je vybaven wi-fi kartou podporující standard 802.11b i 802.11g. O kvalitní zvuk, který je potřeba pro sledování videa, se starají vestavěné stereofonní reproduktory Harman Kardon a vylepšený zvukový systém Toshiba s technologií SRS WOW přinášející výraznější basy. Notebook obsahuje celou řadu rozhraní nutných pro všestrannou kooperaci s dalšími zařízeními – kupříkladu na něm naleznete výstup na externí monitor, i.LINK, čtyři USB porty, vestavěný mikrofon, rozhraní S/PDIF nutné pro přenos multikanálového zvuku do externího dekodéru, monitor-in, s-video-in/out či komponentní výstup. To je G20-102, notebook s unikátním „skelným“ designem propracovaným do nejmenších detailů, DVD vypalovačkou typu slot-in (štěrbina), vysoce kvalitním širokoúhlým displejem a několika sloty pro paměťové karty. Přístroj je určen do kanceláří či domácností, které se chtějí zbavit neskladného, nevzhledného a pro transport nevhodného osobního počítače. Qosmio G20-102 je natolik výkonný, že je schopen ho plně nahradit.
Qosmio F10-136, druhý model je vlastně stávající Qosmio s 15,4“ displejem a novými hardwarovými parametry. Zásadním rozdílem oproti modelu, který je již dostupný, je přítomnost televizního tuneru a dálkového ovládání. Notebook obsahuje procesor Pentium M 735 taktovaný na 1,7 GHz, 512 MB DDR paměti, 80 GB disk (5400 ot/min), multiformátová DVD vypalovačka, grafická karta NVIDIA GeForce Go 5700 se 128 MB paměti nejsou výbavou průměrných notebooků. I F10-136 je vybaven jedním z nejlepších displejů s přízviskem TruBrite o velikosti 15,4“. Rozlišení je shodné s vyšším modelem. Opět nechybí Bluetooth, wi-fi karta podporující i standard 802.11g, reproduktory Harman Kardon a celá řada různých rozhraní. Zapomenuta nesmí být ani síťová karta a klasický modem. A to vše je opět v elegantním oku lahodícím designu, který vám zpříjemní veškerou vaši práci.
Oba modely vydrží napájet dodávaná lithium-iontová baterie zhruba 2 hodiny, v případě F-10-136 je to konkrétně 2 hodiny 20 minut. Předinstalovaným operačním systémem jsou Windows XP Home Edition doplněné o celou řadu programů usnadňujících práci a chránících vaše soukromí. Nová Qosmia vás prostě svým designem, výbavou, výkonem i funkcemi ohromí.

208notes.jpg