Google překladač: English Deutsch

Pocket Drive je věcička, která zaujme snad každého. Maximálně kompaktní, elegantní chromovaná databanka o rozměrech 7,5×7,9×1,1 cm a hmotnosti 95 g v sobě ukrývá 20GB pevný disk připojitelný k počítači přes rozhraní USB 2.0. Pracovat dokáže samozřejmě i s USB 1.1, ale přenos velkých objemů dat je v tomto případě neúnosně zdlouhavý. Jedná se v pravém slova smyslu o zařízení „plug&play“, které za předpokladu že používáte MS Windows 2000 a novější, stačí jen připojit a během několika sekund můžete bez potřeby instalace jakéhokoliv softwaru začít pracovat.

Prestigio_PocketDrive_1.jpg

Malý USB konektor a efektní dioda problikávající při činnosti několika barvami jsou také jedinými rozhraními, které na databance najdete. Napájení zajišťuje samotné USB, pokud ale systém náhodou nedetekuje připojený disk, může být příčinou malý proud USB u některých starších počítačů, v takovém případě stačí napájení „posílit“ připojením druhého USB konektoru na rozdvojeném konci dodaného kabelu.
V operačním systému MS Windows 98 vyžaduje Pocket Drive při prvním připojení k PC instalaci ovladačů, které je nutné stáhnout ze stránek výrobce. Totéž platí i pro systém Mac OS 8.6.

Součástí balení databanky je měkké elastické pouzdro s povrchem imitujícím černou kůži, zmíněný USB kabel, redukce z malého na standardní USB konektor a tenká tištěná příručka, mj. v češtině.

Přestože Prestigio Pocket Drive obsahuje 1,8“ pevný disk, je při práci zcela neslyšný (pouze při připojení se velmi slabě ozve vystavení hlaviček). Poměrně příznivá je cena této kapesní databanky, která činí asi 119 EUR.

Základní technické parametry:
Typ média: externí HDD 1,8“
Kapacita: 20 GB
Rozhraní: USB 2.0 Hi-speed
Napájení: USB (nejméně 460 mA)
Kompatibilita: MS Windows 98/Me/2000/XP, Mac OS 8.6/9.0/10.2 a vyšší
Rozměry: 75×79×11 mm
Hmotnost: 95 g
Přibližná koncová cena: 119 EUR