Google překladač: English Deutsch

Společnost Bombardier používá výkonný flexibilní a zelený nástroj. Libovolné tvarované "vzory řezání", méně dodatečné práce na řezných hranách, pracovište bez špon - to jsou výhody, kterých si cení pracovníci společnosti Bombardier při řezání s novým nástrojem TransCut. Peter Hempel, ředitel oddělení Refurbishment-Center u společnosti Bombardier v Hennigsdorfu u Berlína, shrnuje zkušenosti svých spolupracovníku: "Řezná spára vzniká rychleji, můžeme dosahovat přesných poloměrů a řezat plechy až do tloušťky 10 mm z oceli, hliníku a nyní také chromoceli. A díky snadnému ovládání jsou spokojeni i pracovníci." Podstatná zlepšení týkající se ochrany zdraví a životního prostředí oproti běžnému plazmovému řezání představují další přidané hodnoty řezacího nástroje od společnosti Fronius, který využívá spojení vodní páry s plazmou.
Receptem na úspěch technologie TransCut je voda namísto stlačeného vzduchu nebo plazmového plynu. Odpadají tak pevná, tzv. mobilní, zařízení na stlačený vzduch nebo těžké a objemné plynové láhve. Místo nich přichází integrovaná mininádrž s objemem 1,5 l a kompaktní doplňovací kartuše. Nasnadě jsou výhody příručního, lehkého, flexibilního a maximálně mobilního řezacího systému. Při použití na stavbách, za omezených prostorových podmínek nebo na těžko přístupných místech je díky zařízení TransCut možné řezat opravdu efektivně. Důkazem je denní nasazení při řezání haváriemi poškozených motorových jednotek v opravnách společnosti Bombardier v Hennigsdorfu.
Řezací médium TransCut Liquid, kapalina na vodní bázi a z ní vyvíjené parní plazmové médium, produkuje v porovnání se stlačeným vzduchem nebo plazmovým plynem extrémně malé množství emisí. Odsávací zařízení, která jsou jinak nutná pro odsávání zplodin nebo kovového prachu, díky tomu odpadají. Při řezání oceli se vdechnutelné emise snižují o faktor 18 a emise NOx o faktor 8; u ušlechtilé oceli (1.4301) představují odpovídající hodnoty 1,8, resp. 3.
Zařízení TransCut 300 váží pouhých 14,6 kg, je lehké a snadno přenosné. Lze s ním řezat kvalitní řezy až do tlouštky 6 mm u ocelových a hliníkových plechů nebo plechy z ušlechtilé oceli. Dělicí řezy lze provádět až do tlouštky 10 mm. Zařízení vyžaduje pouze přípojku 230 V a je schopné práce s generátorem. Při následujících svařovacích pracích je sníženo riziko tvorby póru: Proces TransCut zamezuje nitridaci řezných ploch, neboť využívá řezací médium bez dusíku.
Specialisté na opravy v Hennigsdorfu jsou po přechodu na proces TransCut spokojeni, stejně jako ostatní uživatelé inovativních řezacích systémů.

fronius_01.jpg