Google překladač: English Deutsch

Společnost Parker Hannifin oficiálně otevřela svůj nový závod na výrobu statického a aplikovaného těsnění. Výstavba závodu byla zahájena v srpnu loňského roku, letos 1. března pak byla odstartována výroba s výrobními postupy podle principu Lean. Nová výrobní hala zabírá plochu o celkové rozloze 3.500 m2. Produkty z nového závodu naleznou uplatnění na trhu automobilového, strojírenského a elektrotechnického průmyslu a rovněž průmyslových odvětví specializovaných na výrobu sanitární a vytápěcí techniky.
„Rozšíření závodu bylo nezbytné vzhledem k dosavadnímu působení společnosti Parker Hannifin v Sadské. Původní kapacita závodu na ploše 5.400 m2 již nestačila na provoz výroby 3 divizí společnosti. Do budoucna počítáme také s náborem nových pracovníků. Do konce roku 2007 plánujeme přijmout až 80 lidí,“ uvedl Pavol Kočiš, Operations Manager divize O-Ring společnosti Parker Hannifin.
V současné době je v Sadské zaměstnáno téměř 400 zaměstnanců. Výroba probíhá v třísměnném provozu. Závod Sadská je přitom výrobní lokací Seals Group. Ta je jednou z 8 výrobních skupin Parker Hannifin a v Evropě má zastoupení prostřednictvím tří divizí, které všechny působí také v Sadské.
Divize Packing je zde již od roku 1995 a specializuje se na výrobu dynamického těsnění, těsnících kroužků či profilů z gumy, plastů, teflonu nebo kompozitů (guma-kov, guma-plast). Její produkty tak nalézají široké využití v hydraulice, pneumatice či chemickém a automobilovém průmyslu. Divize Packing je v lokaci Sadská zastoupena 300 zaměstnanci a sídlí v původní výrobní hale.
Divize O-Ring – výroba statického těsnění (o-kroužky) pro sanitární a zdravotní techniku, automobilový a chemický průmysl – zahájila svoji činnost v Sadské v roce 2000. Divize O-Ring zaměstnává v lokaci Sadská 75 pracovníků a zabírá dvě třetiny nové výrobní haly.
Divize Chomerics působí v sadském závodu dva roky a specializuje se na výrobu aplikovaných typů těsnění – elektrostatických či elektrovodivých aplikací používaných pro odstínění elektrického náboje v telekomunikačních či IT zařízeních. Divize Chomerics je v Sadské zastoupena 20 zaměstnanci a využívá třetinu nové výrobní haly.