Google překladač: English Deutsch

Letecký designér Airbus podepsal smlouvu s nadnárodní korporací Parker Hannifin v americkém Ohiu na dodávku moderního protipožárního systému na palivové nádrže. Rozhodnutí Airbusu investovat do protipožárního systému vzniklo v přímé souvislosti s přísnějšími bezpečnostními nařízeními pro civilní letectví v rámci mezinárodních leteckých organizací. Pro pobočku Parker Filtrace a separace v Etten-Leur, dodavatele membránových modulů používaných u protipožárních systémů, je to začátek nebývalého růstu a jedinečná obchodní příležitost, která má bezesporu vliv na celou holandskou ekonomiku. Tato objednávka upevňuje i pozici holandské provincie Brabant, kde se tato pobočka Parker nachází, jako „Maintenance Valley“ leteckého průmyslu.

airbus_a380_2.jpg

Systémy protipožární bezpečnosti značky Parker využívají membrán na separaci vzduchu. Tyto malé lehké membrány dokážou ze vzduchu odstranit kyslík. Vzduch sycený dusíkem a zároveň zbavený kyslíku se bude kontinuálně čerpat do palivové nádrže letadla, aby se znemožnilo vznícení palivových výparů.

Dodávka uvedených systémů společnosti Airbus započne v roce 2008. Předpokládá se, že tyto bezpečnostní systémy budou integrovány do letadel Airbus v průběhu roku 2009. Pro Parker je tato smlouva se společností Airbus pouze začátkem. Vzniká nový trh a svůj zájem o tyto bezpečnostní systémy již projevily i další mezinárodní výrobci letadel.

Divize filtrace má v Čechách pobočku v Chomutově. Vyrábějí se zde zejména komponenty pro automobilový průmysl.

Ve středu 17. července 1996 explodoval nad Atlantikem poblíž amerického Long Islandu Boeing 747 letecké společnosti TWA. Všech 230 pasažérů při tomto neštěstí zahynulo. Mezi možné příčiny exploze podle oficiální zprávy americké NTSB (Národní komise pro bezpečnost dopravy) patří: vznícení palivových výparů v centrální palivové nádrži, pravděpodobně způsobené jiskrou vzniklou zkratem v poškozené kabeláži. Po oznámení příčiny této události Americká federální letecká správa a Evropská agentura pro bezpečnost leteckého provozu zpřísnily nařízení pro civilní letectví. Během několika let nebude letadlům bez protipožárního bezpečnostního systému na palivových nádržích povolen vstup do amerického a evropského leteckého prostoru.

###
O společnosti Parker Hannifin s.r.o.
Díky ročnímu obratu přes 9 miliard USD je společnost Parker Hannifin mezinárodním lídrem v oblasti technologií a systémů pro řízení pohybu, který poskytuje specializovaná řešení pro širokou řadu komerčních, mobilních, průmyslových a leteckých oborů. Společnost zaměstnává přes 58 000 zaměstnanců ve 43 zemích po celém světě.
Firmu tvoří 8 skupin: hydraulika, automatizace, filtrace, šroubení, těsnění, chlazení a klimatizace, letectví a kosmonautika a přístrojová technika. Každá skupina je dále dělena na divize.
Do České republiky Parker vstoupil v roce 1991 jako do první země bývalého východního bloku. Nejprve byla zřízena kancelář pro podporu prodeje a vytvoření prodejní sítě, v roce 1993 Parker Hannifin započal i výrobní spolupráci s českými firmami. První výrobní závod uvedla společnost do provozu v roce 1994 se sedmi pracovníky v Sadské u Nymburka. Nyní zde pracuje 400 zaměstnanců v novém závodě. Podobně započala v roce 1997 i výroba v Chomutově s dnešními téměř 740 pracovníky.
Obchodní pobočka firmy má sídlo v Praze. Prodej v České republice a Slovenské republice je rozdělen do dvou skupin: Velcí zákazníci jsou obsluhováni přímo obchodní pobočkou v Praze, obsluha menších zákazníků a servisní služby jsou zajištěny prostřednictvím sítě distributorů. Certifikovaní distributoři provozují i prodejny s názvem ParkerStore.
Kompletní profil společnosti, včetně informací o nabízených produktech a službách najdete na webové stránce www.parker.cz, pro investory jsou další informace k dispozici na www.phstock.com