Google překladač: English Deutsch

Fotoaparát Olympus SP-700 nabízí rozlišení 6 milionů pixelů, celou řadu fotografických funkcí pro prvotřídní snímky, ale také dosud největší LCD obrazovku, díky které je fotografování a prohlížení snímků čirou radostí. Antisluneční LCD obrazovka s neuvěřitelnými 7,6 cm (3.0”) a 230 000 pixely zaručuje úžasně jasné záběry, které se komponují a prohlížejí mnohem snadněji a pohodlněji než kdykoli předtím. Tento fotoaparát s 3x optickým zoomem je díky veliké obrazovce vybaven také funkcemi albumu a porovnáváním snímků. Funkce porovnávání snímků umožňuje najednou fotografovat a prohlížet snímky, takže poskytuje uživateli unikátní možnost sledovat pořízené snímky přímo během fotografování. Integrovaný návod usnadní fotografování i naprostým nováčkům. SP-700 má štíhlé kovové tělo a dodává se v modré a stříbrné barvě.

olympus_sp_700.jpg

Na SP-700 fotografové uvidí lépe. Antisluneční LCD obrazovka je jednou z největších na trhu, díky velikostí 7,6 cm zaručuje naprosto pohodlné komponování i kontrolu snímků a přitahuje závistivé pohledy všech okolo. Obrazovka s vysokým rozlišením 230 000 pixelů vyniká extrémní ostrostí. Velkorysý rozměr obrazovky umožňuje rodině či přátelům pohodlně prohlížet jednotlivé snímky anebo snímek za snímkem v režimu slide-show přímo na fotoaparátu.

SP-700 zachycuje záběry ve vysokém rozlišení 6 milionů pixelů. Obrazový procesor TrucePic TURBO kromě garance optimálních fotek zaručuje také rychlé reakce a start fotoaparátu. Konečný výsledek tak svými přirozenými barvami ohromí i ty nejnáročnější uživatele. Precizní objektiv s 3x zoomem F3,3.-4,0 nabízí flexibilní fotografování v rozsahu ohniskové vzdálenosti od 38 do 114 mm (v přepočtu na 35 mm kinofilm).

Pro správnou kompozici záběru mohou uživatelé využít celou řadu fotografických režimů. Kromě automatického režimu je k dispozici 24 scénických režimů pokrývajících většinu fotografických situací. Ať už se jedná o portréty, noční scény, prázdninové fotky na pláži nebo na sjezdovce, určitě se najde předdefinované nastavení podle potřeb fotografa. Nabízí se dokonce režim pro fotografování pod vodou – s použitím doplňkového podvodního pouzdra PT-031. Pro fotografování detailů již ze vzdálenosti 3 cm jsou zde režimy Makro a Super Makro. Chcete-li si zobrazit rozložení jasu ve snímku, využijte funkci Histogramu, která zobrazuje informace v režimu fotografování i v režimu prohlížení. Vestavěný blesk s několika režimy zajistí správné osvětlení fotografovaného objektu, takže ani nedostatek světla neohrozí kvalitu snímku.

Olympus SP-700 umí perfektně zachytit i pohyb. Umožňuje nahrávání video sekvencí ve VGA kvalitě 30 snímků za sekundu.

Řada integrovaných editačních funkcí nabízí fotografovi možnost pořízené snímky dodatečně upravit. Kromě opravy červených očí mohou uživatelé upravit jas a saturaci, anebo snímek převést do černobílých či sépiově hnědých barev – a to vše bez použití počítače. Navíc lze použít další kreativní prvky jako je sekvenční snímání multi-shot , vložení názvu nebo kalendáře, 2 snímky v 1 a panorama (s použitím karty Olympus xD). Při funkci porovnání snímků využívá SP-700 efektivně velikosti své LCD obrazovky. Tato funkce zachovává část obrazovky pro zobrazení několika posledních snímků a přitom lze současně komponovat i nové záběry. Fotograf má tak možnost sledovat průběžně výsledky své práce, porovnávat je s předchozími snímky a podle potřeby je znovu přefotografovat.

Přestože je fotoaparát doslova nabit funkcemi, zůstává neuvěřitelně snadno ovladatelný a nekomplikovaný. I v situacích, kdy si uživatel není jistý volbou menu nebo scénického režimu, nabídne mu elektronický návod na LCD obrazovce užitečné informace. Také tisk fotek je díky kompatibilitě s PictBridge zcela snadný. Tento standard umožňuje přímý tisk kvalitních fotografií doma – bez nutnosti připojení k počítači – na kompatibilních tiskárnách, jako je například super rychlá tiskárna Olympus P-11.

Co se týká provedení, Olympus SP-700 má klasický elegantní tvar a dodává se v modré a stříbrné barvě. Kovové tělo zaručuje odolnost a díky štíhlým liniím se fotoaparát snadno vejde do každé kapsy, takže vás může provázet kamkoli.

Přístroj, který v sobě snoubí super velkou 7,6 cm LCD obrazovku, vysokou kvalitu obrazu díky rozlišení 6 milionů pixelů, řadu funkcí a přitom zůstává snadno ovladatelný, bude v prodeji v prosinci 2005.
www.olympus.cz