Google překladač: English Deutsch

Dotaci ve výši čtvrt milionu korun mohou nyní získat malé a střední podniky v ČR, které se účastní 6. rámcového programu Evropské unie pro výzkum a technologický vývoj. O pokrytí části nákladů spojených s přípravou návrhu řešení projektu mohou podnikatelé požádat bez ohledu na to, zda byly jejich projekty podpořeny z EU či nikoli. Musejí pouze dosáhnout bodové hranice, kterou stanovuje nový program státní agentury CzechInvest na podporu účasti malých a středních podniků v 6. rámcovém programu. Žádosti o tuto dotaci přijímají regionální kanceláře CzechInvestu od včerejška, tedy od 1.8.2005. 

penize2.jpg

„Účast České republiky v projektech Evropské unie je mnohem nižší než účast původních zemí Unie. Jedním z důvodů menšího zájmu českých malých a středních podniků o projekty 6. rámcového programu jsou vysoké náklady na přípravu projektů,“ upozorňuje Luděk Nechleba, poradce generálního ředitele CzechInvestu, který zodpovídá za oblast technologického rozvoje. „Tento problém jsme se rozhodli řešit novým programem, který by měl českým malým a středním firmám usnadnit vstup na pole mezinárodní technologické spolupráce.“

Podnikatelé, kteří splní podmínky programu, budou moci na studie proveditelnosti, mzdové a režijní náklady a výdaje za poradenství získat dotaci v rozsahu 50 – 75 % celkových uznatelných nákladů. Maximální výše podpory je stanovena na 250 000 Kč.

„Součástí strukturované podpory malého a středního podnikání v ČR je eliminace bariér jejich růstu a rozvoje. Podpora podnikání, to nejsou jen dotace, ale také prvky motivace. Prostřednictvím nového programu tak chceme malé a střední podnikatele přitáhnout k aktivitám v oblasti výzkumu a technologického vývoje,“ shrnuje Radomil Novák, generální ředitel CzechInvestu.

Přesné vymezení podmínek „Programu podpory malých a středních podnikatelů, kteří se aktivně účastní 6. rámcového programu EU pro výzkum a technologický rozvoj“ je k dispozici na internetových stránkách agentury CzechInvest a ministerstva průmyslu a obchodu. www.czechinvest.org, www.mpo.cz

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news