Google překladač: English Deutsch
Nižší opotřebení, svižný odvod třísek

Pro vrtací nástroje doslova průlom: Na EMO Hannover 2005 v září a MSV v Brno v říjnu 2005 představil vedoucí specialista v oblasti povlakování koncern Balzers vývojovou novinku BALINIT® HELICA. Vrstva otevírá nové dimenze produktivity u vrtání. Excelentní tvrdost za vyšších teplot, vysoká odolnost proti opotřebení otěrem a vynikající odvod třísek – to jsou krátce a stručně klíčová data, která by především mohla zajímat výrobce a uživatele vrtacích nástrojů. BALINIT® HELICA je druhá vrstva generace G6 od firmy Balzers, která otevírá výrazně vyšší výkony než vrstvy na bázi titanu. Hodí se pro všechny běžné druhy ocelí a litin, pro aplikace s vnitřním a vnějším chlazením a stejně tak pro opracování zasucha nebo s minimálním množstvím mazací kapaliny. „Dokázali jsme v rozhodujících bodech zlepšit nejdůležitější vlastnosti vrstev pro vrtání“, vysvětluje Wolfgang Kalss, vedoucí výzkumu a vývoje pro oblast nástrojů u Balzers AG v Lichtenštejnsku.

34116_DRILL_HELICA_1.jpg

Malý otěr, vysoká tvrdost za tepla
První bod se týká kvality, kterou přinášejí vrstvy šesté generace na bázi AlCr. Vysoká odolnost proti abrazi chrání vodící fazetku vrtáku, také sklon k adhezi na čele je velmi nízký. Měděně zbarvená vrstva se dá použít až do teploty 1.100°C, mikrotvrdost (HV 0,05) je 3.000 a vrstva je velmi odolná proti oxidaci.

Houževnatější a odolnější proti vzniku trhlin díky multivrstvé struktuře
Druhé zlepšení vyplývá z multivrstvé struktury PVD povlakování (Physical Vapor Deposition). Vícevrstvé uspořádání povlaku se stará o vysokou pevnost ve střihu a tím o velmi homogenní opotřebení. Výrazně byla snížena náchylnost k tvoření trhlin na řezné hraně vrtáku a zvýšena houževnatost.

Hladký povrch odvádí třísky
Třetí bod: Povrch vrstvy je extrémně hladký. Toto umožňuje vynikající odvod třísek při vrtání. Christoph Gey, vedoucí výzkumu a vývoje pro oblast obrábění: „Těmito přednostmi boduje BALINIT® HELICA oproti vrstvám TiAlN ve všech bězných řezných materiálech.“
http://www.balzers.cz

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news