Google překladač: English Deutsch
T+T 4/2009

Brno získá od června další významnou výstavní a kongresovou lokalitu. Na brněnském výstavišti se při veletrhu Autosalon otevře nový pavilón P. Bude zcela multifunkční halou vhodnou nejen pro pořádání výstavních akcí, ale lze jej proměnit i v plnohodnotné kongresové centrum s kapacitou 10 tisíc účastníků. Pořadatelům poskytuje možnost využít obrovského prostoru vybaveného nejmodernější technologií a infrastrukturou, parkovišti v bezprostřední blízkosti a samostatným vstupem nezávislým na ostatním provozu výstaviště.

Nový pavilón za 900 miliónů korun se nachází v blízkosti sedmé brány u zastávky autobusů hromadné dopravy Riviéra a jeho vstupní hala se stává současně vstupním bodem na výstaviště. Vstupní halu lze rozdělit na několik částí. Může se z ní vytvořit zasedací sál, posterový sál a jídelna, nebo prostor pro doprovodnou výstavu. V hale jsou umístěny pokladny, registrace a šatna pro 650 osob. V přízemí jsou pro návštěvníky připraveny také dva bufety s občerstvením, které doplňuje restaurace v patře. Jednací sál pro dvě stě osob je umístěn v prvním patře a další menší sály jsou k dispozici o patro výše, kde je i pět volných kanceláří pro pronájem vystavovatelům nebo organizátorům nevýstavních akcí. Vnitřní stěny pavilónu, který je bezbariérový, jsou tvořeny materiálem zlepšujícím akustiku objektu.

Nový pavilón P
– vnější rozměry: 89,5×214,3 m,
– zastavěná plocha: 18 887 m2,
– obestavěný prostor: 332 875 m3,
– rozměr výstavní plochy: 177,4×86,2 m,
– hrubá výstavní plocha: 15 390 m2
- čistá výstavní plocha: 10 242 m2,
– využitelná světlá výška výstavní plochy: 12 m
– 10 vjezdových vrat na výst. plochu (8× o rozměru 6×5,5 m, 2× o rozměru 7×11 m), tato jsou instalována do jižní a severní fasády pavilónu.

www.bvv.cz