Google překladač: English Deutsch

Nové Twingo má vynikající dynamiku, která ho odlišuje od jeho předchůdce. Je tomu tak díky podvozku odvozenému ze segmentu B a nabídce pohonných jednotek, jejíž součástí je nový přeplňovaný zážehový motor TCE (Turbo Control Efficiency) o výkonu 74 kW (100 k) poskytující prvotřídní výkonnost a spotřebu paliva. Nové Twingo se rovněž zaměřuje na širší, více mezinárodní klientelu. Umožňuje to výrazně dynamická stylizace verze GT a robustní linie dalších verzí. Poprvé jsou také dostupné modely s pravostranným řízením, určené pro britský trh, a zavádí se nový standard v podobě vznětového motoru 1,5 dCi.

20070312-twingo-02.jpg

Nové Twingo vyniká jako další názorný příklad zkušeností získaných značkou Renault v oblasti optimálního využití prostoru kabiny a všestrannosti interiéru, neboť umožňuje plné využití kompaktních rozměrů vozu (délka 3,60 m). Interiér je mimořádně modulární díky čtyřem nezávisle posuvným sedadlům. Zavazadlový prostor je největší v segmentu. Jeho rozsah je 165 až 285 l (VDA) se všemi čtyřmi sedadly a je možné ho zvětšit na plných 959 l při dvousedadlovém uspořádání. Jestliže se sedadlo pro cestujícího vpředu sklopí dopředu, může nové Twingo dokonce převážet náklad o délce až 2,15 m.

Komunikativní a vůči pasažérům přátelské nové Twingo je vybaveno systémem Audio Connection Box (ve Velké Británii budeme tento systém nazývat „multifunkční TunePoint“). Tento systém umožňuje přehrávání osobních hudebních nahrávek uložených na zařízení USB, přenosných MP3 přehrávačích nebo iPods® prostřednictvím audio systému automobilu a ovládá se pomocí ovladačů umístěných na volantu. K dispozici jsou také ovladače telefonního hands-free systému Bluetooth vybavené funkcí „hold“ pro bezpečnější jízdu.

V souladu s filosofií „moje Twingo“ si kupující mohou nechat svůj nový automobil upravit podle svého přání, a to jak uvnitř tak zvenčí. Umožňuje to škála dekorativních obtisků pro exteriér a výběr interiérových inovačních doplňků jako je Organizer Box a Makeup Box.

V popředí priorit týmu konstruktérů modelu nové Twingo byla bezpečnost. Jejich práce zahrnuje všechny stránky této klíčové oblasti od pozitivních, předvídatelných jízdních vlastností a systémů prevence nehod až po ochranu cestujících v případě nárazu. Robustní konstrukce nového Twinga, výkonnost brzd a odpružení, ergonomie a výbava, příslušející vyššímu segmentu, propůjčuje automobilu čelní pozici v segmentu malých městských automobilů z hlediska bezpečnosti a zajišťuje jeho schopnost projít dokonce ještě přísnějšími nárazovými testy.

Zavedeny byly četné prvky poskytující pohodlí a bezpečnost, které u Twinga dříve nebyly k dispozici, včetně bočních airbagů, samočinného ovládání klimatu, nastavení rychlosti/omezovače otáček, výškově nastavitelného volantu, samočinné aktivace předních světlometů, atd.

Nové Twingo je přesto velmi dostupné, a to jak z hlediska koupě, neboť ceny začínají od zhruba 8 000 eur, tak i provozu. Pohání ho motor 1,5 dCi, který kombinuje hospodárnou spotřebu paliva a podobně nízké emise CO2 v hodnotě 113 g/km. Emise CO2 skutečně nepřesahují 140 g/km ani u nejvýkonnějšího motoru a nové Twingo tak je cenným příspěvkem k závazku Renault Commitment 2009, spočívajícího v udržení emisí CO2 v rozmezí 120–140 g/km.

Nové Twingo je prvním modelem, který byl obnoven v rámci závazku Renault Commitment 2009 a musel splnit mimořádně náročné pokyny z hlediska kvality a výnosnosti. Nový automobil se bude vyrábět v továrně Novo Mesto ve Slovinsku.
www.renaultrevue.cz