Google překladač: English Deutsch
T+T 9/2009

Nové průběžné tryskací zařízení na závěsné dráze RHBD 35/35-K rozšiřuje na straně jedné výrobní kapacitu firmy Rösler Oberflächentechnik, na straně druhé poskytuje nové tryskací zařízení na konstrukce vlastním zákazníkům možnost provedení prohlídek a pokusů s otryskáváním velkých a svařovaných konstrukcí.

Firma Rösler koncipovala tento systém, který umožňuje čisticí tryskání, popř. přednátěrovou přípravu trojdimenzionálních svařovaných konstrukcí jako částí skříní s rozměry až 3,5 x 3,5 x 8 m (Š x V x D) a hmotností 15 tun, pro vlastní ocelovou konstrukci na stanovišti Untermerzbach. Zařízení pro otryskávání konstrukcí je vybaveno 20 velmi výkonnými metacími koly Hurricane® H 42, přičemž výkon hnacího motoru každého z nich činí 15 kW. Vpravo a vlevo na vstupu tryskací komory a výstupu z ní je umístěno vždy pět metacích kol. Tryskání se provádí v úhlu 45° ve směru chodu, popř. proti jeho směru. Tím je zajištěno, že popouštěcí barvy, rez a okuje se nejlepším možným způsobem odstraňují jak po celé výšce, tak také na předních a zadních stranách velkých svařovaných konstrukcí. Plynulá rychlost běhu se podle geometrie konstrukčního dílu pohybuje mezi 0,8 až 1,0 m za minutu. Proces otryskávání se může realizovat při pohybu vpřed a vzad. Aby bylo možno oblasti skříní a vnitřní oblasti, které se navzdory optimálnímu postavení metacích kol při tryskání zcela neopracují, manuálně dodatečně opracovat, byla následně řazená komora provedena jako prostor pro vytváření nepřerušovaného paprsku na zařízení na otryskávání pomocí stlačeného vzduchu.

Průběžné a dávkové opracování v jednom zařízení
Zavážka do zařízení se provádí pomocí portálového jeřábu s kolejovým systémem a několika nastavitelnými jeřábovými prvky. Díly tak lze zavěsit v různých pozicích, což umožňuje opracování několika dílů při jednom průchodu. Integrované rotační zařízení mimoto umožňuje zavěsit menší obrobky, vjet do tryskací komory a rotačním způsobem je otryskávat jako dávku.
Kromě použití pro vlastní výrobu je tryskací zařízení na konstrukce k dispozici pro zkoušky otryskáváním.

www.rosler.com

Kalendář akcí

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..