Google překladač: English Deutsch

Velmi moderní a ekologicky špičkově vybavenou obalovnu asfaltových směsí otevřela společnost Skanska DS v prostorách průmyslové zóny v Pardubicích - Semtíně. V regionu takové zařízení dosud chybělo, což by navíc - vzhledem k očekávané rozsáhlé silniční výstavbě - znamenalo v budoucnu potřebu dovážet směsi ze vzdálenějších oblastí. S masivní automobilovou dopravou tohoto klíčového materiálu by byla spojena i další ekologická zátěž. Nová obalovna, která vznikala v období podzim 2004 až jaro 2005, poskytne nejen nová pracovní místa, ale také napomůže rozvoji stavebnictví v regionu.

Obalovna_Pardubice_1.jpg

"Technologie výroby a pokládky asfaltových směsí završují činnost silničního stavitelství a jsou tedy důležité pro schopnost firmy dodávat komplexní služby. V roce 2002 jsme založili specializovaný závod, který se zabývá těmito technologiemi a spravuje veškeré obalovny společnosti v České republice, kterých je i s touto novou osm," sdělil předseda představenstva a generální ředitel Skanska DS, Josef Hájek.

Nová obalovna v Pardubicích obsahuje nejmodernější systém filtrů, který umožňuje udržet kvalitu ovzduší v okolí provozu a snižuje množství nepříjemných pachů, je tedy šetrná jak k přírodě, tak k lidem. Zároveň disponuje nejmodernějšími technologiemi v oboru a splňuje i ta nejvyšší kvalitativní měřítka. Řízení obalovny je plně automatické s kontrolou technologického postupu skrze obrazovku počítače z centrálního řídícího střediska. Maximální výkon obalovny je 160 tun materiálu za hodinu.

Místo, kde obalovna stojí je zpevněno asfaltem, srážkové vody jsou odváděny přes odlučovač ropných látek a splaškové vody ústí do kanalizace. Celý areál, který nepřetržitě hlídá stálá bezpečnostní služba, je osázen zelení. Výhodou je také vhodné umístění provozu v průmyslové zóně, což přispívá ke snížení dopadů na okolí.

Slavnostní zahájení provozu obalovny asfaltových směsí proběhlo 28. června 2005.

Kalendář akcí

<<  Září 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
24
252627282930 
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..