Google překladač: English Deutsch

O dvacet metrů vyšší než petřínská rozhledna je největší lodní sloupový jeřáb na světě, kterým se pyšní loď Seven Borealis kotvící v Singapuru. Jeřáb vysoký 82 metrů, který uzdvihne až 5000 tun, v sobě nese významnou stopu českých techniků. Stovky důležitých dílů totiž vyrobili zaměstnanci sviadnovské společnosti Huisman Konstrukce v Moravskoslezském kraji. Na dílech, z nichž největší byl dlouhý 27,5 metrů, strávili 23 tis. hodin práce. Podíl české firmy na rekordní zakázce nebyl pouze v oblasti výroby, ale i v oblasti technické dokumentace, na které pracovali sviadnovští konstruktéři.

Rekordní jeřáb byl kolektivním dílem českého, holandského a čínského závodu skupiny Huisman. Ve Sviadnově si úspěšně poradili se stovkami dílů: „Naši technici opět prokázali, že patří ke světové špičce v oboru. Poradili si s výrobou velmi náročných komponentů, mezi nimiž vynikalo i prodlužovací rameno, tzv. Fly Jib, který v délce 27,5 metrů dosud nikdo nevyrobil,“ řekl ředitel společnosti Huisman Konstrukce Roman Stankovič.

Rozdělení komponentů mezi jednotlivé závody bylo nutné, aby firma dodala požadovaný jeřáb včas. „Nedá se říci, který ze závodů byl důležitější. Jeden bez druhého bychom se neobešli. Kooperace se zahraničními kolegy je v naší firmě častá a naši zaměstnanci ji vítají. Umožňuje jim předávat si zkušenosti a vzájemně se od sebe učit. To vede k neustálému zvyšování znalostní a odborné úrovně,“ dodal Roman Stankovič.

Parametry jeřábu na lodi Seven Borealis jsou impozantní. Jeho výška dosahuje 82 metrů a jeřáb je schopen uzvednout 5000 tun. Jeho montáž na loď proběhla ve velmi krátkém čase, což přibližuje výrobní ředitel společnosti Huisman Konstrukce Marek Jandečka: „Montážní operace trvaly čtyři dny. To je vzhledem k mohutnosti zařízení a jeho složitosti mimořádný a pro odborníka neuvěřitelný výkon.“ Montáž jeřábu byla provedena přímo v Singapurském přístavu, který je domovem lodi s obřím jeřábem na palubě.

Inzerce

Kalendář akcí

<<  Květen 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..
Inzerce