Google překladač: English Deutsch

Letošní dva veletrhy během tří týdnů ukázaly, že české strojírenství se zpomalení ekonomiky nebojí. Jak na hannoverském EMO, tak na brněnském MSV návštěvníci jasně ukázali stálý zájem o strojírenské výrobky, když návštěvnost obou veletrhů překonala očekávání. Brněnský strojírenský veletrh byl pro GF AgieCharmilles příležitostí ukázat výhody automatizace v nástrojárnách a kusové výrobě. V době, kdy je kvalifikovaná pracovní síla opět nedostatková, je automatizace vhodným řešením. Stroje, které GF AgieCharmilles v Brně na stánku vystavovala, byly vybaveny integrovanou automatizací, která přináší úsporu pracovních sil využíváním stroje v nočních směnách a o víkendech.

P1000780

Kusovost výroby není problémem, neboť polotovary i nástroje lze do stroje připravit předem, v rámci vícestrojové obsluhy a TPV. Využije se tak volný čas obsluhy stroje/seřizovače k přípravě bezobslužného provozu. Do zásobníků se tedy vkládají již odměřené nástroje a palety, na kterých je poloha obrobků předem změřena na třísouřadnicovém měřícím stroji. Řídící systém stroje pak dostane všechny potřebné informace a může obrábět sám. Správná příprava a řídící software zajistí, že obrábění různorodých zakázek proběhne v pořádku.

V praxi tak na stánku GF AgieCharmilles bylo k vidění svislé frézovací centrum HPM 600 HD s 4-násobným výměníkem obrobkových palet a 60-násobným zásobníkem nástrojů. Návštěvníci mohli naživo vidět obrábění různých obrobků na různých paletách, ale také obrábění dvou různých obrobků na jedné paletě. Druhým plně automatizovaným strojem byla EDM hloubička FORM 2000 HP, vybavená zásobníkem na 210 elektrod a výměníkem 4 obrobkových palet. Toto integrované řešení je zajímavé velmi malou podlahovou plochou, přibližně stejnou jako hloubička s běžným výměníkem elektrod.

O tyto stroje byl na strojírenském veletrhu velký zájem a tým GF AgieCharmilles tak může potvrdit, že hlasy v médiích o blížící se stagnaci letos nemají ve strojírenství místo. Počet návštěvníků stánku této známé švýcarské firmy předčil MSV 2011 očekávání o celých 33%, což je po dvou hubených letech vynikající zpráva.

 

www.gfac.com/cz

automatizace-obrabeni.cz

 

Kalendář akcí

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..