Google překladač: English Deutsch

V hydraulických obvodech nejrůznějších strojů a zařízení nacházejí stále větší uplatnění hydraulické násobiče tlaku. Použití těchto násobičů umožňuje dosažení tlaků až 80 MPa, u některých typů až 200 MPa. Násobiče miniBoosterÔ jsou oscilační násobiče, které zvyšují dodávaný tlak o daný faktor zesílení. Úměrně tomu snižují množství dodávaného oleje na straně výstupního tlaku. Výstupní tlak je udržován pomocí automatického doplňování na stále vysoké hodnotě. Při kompenzaci malých úniků oleje vysokotlaké větve bude udržován tlak prakticky bez spotřeby energie při malém

minibo4.jpg

oteplení. Velikost výstupního tlaku se reguluje pomocí tlaku přívodního, neboť je mezi nimi proporcionální poměr.
Hlavní částí je „oscilační čerpadlo“, které obsahuje nízkotlaký LP a sním spojený vysokotlaký HP píst a bistabilní ventil BV1. Olej protéká do vstupu násobiče IN a dále přes zpětný ventil KV1, KV2 a DV(může ,nebo nemusí být obsažen) do výstupu H a dochází k rychlému plnění spotřebiče plným průtokem, které dodává čerpadlo hydraulického systému. Při stoupnutí tlaku na výstupu dojde k uzavření zpětných ventilů KV1 a DV . Klopný ventil BV1 spojí prostory pístu Vol.2 a Vol.3. Tlak působící v prostoru Vol.1 pohybuje pístem směrem dolů. Když je píst úplně dole, dojde k přestavění ventilu BV1 a olej v prostoru Vol.2 pohybuje pístem nahoru a dodává vysoký tlak. Jakmile je píst HP v horní poloze překlápí se opět ventil BV1 a cyklus se opakuje dokud není dosaženo požadovaného tlaku. V té chvíli dochází k zastavení oscilačního pohybu pístu. Pokud tlak na výstupu poklesne, násobič opět „dopumpuje“ tlak na danou hodnotu.
Provedení s integrovaným zpětným ventilem DV zajistí volný průchod oleje ze spotřebiče přes násobič, pokud je vstup R spojen s výstupním tlakem a IN spojen do vratné větve. Pro velké průtoky může být DV ventil nahrazen externím zpětným ventilem (obr. 2)

Násobiče se vyrábějí v několika provedení. U každého typu je na výběr z několika zesilujících faktorů v rozsahu od 1,2 až do 20. Jednotlivé typy jsou pak určeny pro různé průtoky pohybující se od 8 do 70 l/min na vstupní straně násobiče. Max vstupní tlak je podle typu 2 až 20 MPa. Teplotní rozsah je –40 až 120 st.celsia a filtrace 10 mikronů nominálně, max. 19/16 dle ISO 4406.

Těleso násobiče je odlitek , ostatní díly jsou ocelové nebo hliníkové. Povrch je zinkován.V násobiči jsou jen statická těsnění z materiálu NBR. Násobiče se jednoduše montují do potrubí, nebo přímo do spotřebiče (válce) , případně je možné použít verzi jako mezidesku světlosti NG6. Z příslušenství je pak možno použít připojovací desky nebo integrovaný ruční či elektromagnetický rozváděč. Více informací o produktu naleznete na:
www.ulbrich.cz

Kalendář akcí

<<  Říjen 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  6  7  8
  91415
1617202122
23242526272829
3031     
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..