Google překladač: English Deutsch

Společnosti FANUC LTD a GE Fanuc oznámily, že byla překročena hranice vyrobených 7 milionů střídavých servomotorů a výroba osmimiliontého motoru se očekává během několika příštích měsíců. Střídavé servomotory FANUC, používané v robotických aplikacích a CNC obráběcích strojích, nabízejí nepřekonatelnou spolehlivost při velkých otáčkách a vysoké přesnosti. V letošním roce byla zahájena výroba v novém nejmodernějším robotizovaném závodu, který společně s ostatními závody umožňuje společnosti FANUC LTD vyrábět až 150 000 motorů měsíčně. Od zahájení výroby střídavých servomotorů v roce 1982 vyrobila společnost FANUC miliontý motor v roce 1991, dvoumiliontý v roce 1995, třímiliontý v roce 1998, čtyřmiliontý v roce 2001 a pětimiliontý v roce 2003. Další dva 2 miliony motorů byly vyrobeny během posledních tří let.

Drive-System.jpg

Společnost FANUC jako první nabízela průmyslové střídavé servomotory a od té doby soustavně rozšiřuje jejich nabídku i výrobu. V roce 1994 byly vyvinuty vysoce výkonné a úsporné střídavé servomotory řady Alpha, kterých bylo vyrobeno více než 2,7 milionu. V roce 2001 začala výroba střídavých servomotorů řady Alpha i. Tyto zdokonalené motory se vyznačují menšími rozměry, vyššími otáčkami a pulzními snímači polohy s vysokým rozlišením.

Výroba se v průběhu let několikráte zvýšila, aby uspokojila požadavky trhu. Původní výrobní kapacita 15 000 motorů měsíčně se zvýšila na 25 000 motorů a pozdější vysoká poptávka po motorech řady Alpha a Alpha i dále vystupňovala výrobu až na téměř 60 000 motorů měsíčně. Otevřením nového závodu na výrobu motorů se jejich produkce více než zdvojnásobí, což umožní společnosti FANUC dodávat až 150 000 servomotorů měsíčně. Nový plně automatizovaný motorářský závod je v širokém měřítku vybaven vlastními inteligentními roboty FANUC.

Společnosti FANUC/GE Fanuc jsou špičkovými světovými dodavateli CNC technologií. Jsou pověstné výrobou nejspolehlivějších CNC systémů, díky čemuž jsou preferované jak výrobci obráběcích strojů, tak koncovými uživateli. Rozsah nabídky CNC systémů FANUC zahrnuje všechny úrovně od jednoduchých až po špičkové systémy - výroba CNC systémů v roce 2006 překročila hodnotu 15 000 jednotek měsíčně.

O GE Fanuc Automation CNC:
GE Fanuc Automation CNC je největší celosvětový dodavatel v oblasti automatizace výrobních provozů. Spadají sem produkty a řešení, která využívají široké škály CNC, produktů pro řízení polohy, softwarové produkty pro vizualizaci a řízení, CO2 lasery a servis. GE Fanuc Automation CNC je společným podnikem GE a FANUC Ltd a evropské ústředí společnosti GE Fanuc Automation CNC Europe je v Lucembursku.
www.gefanuc-europe.com

Kalendář akcí

<<  Duben 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  9121314
1516172021
2225262728
2930     
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news