Google překladač: English Deutsch

Firma GRYF, výrobce elektronických přístrojů představuje novinku ve svém sortimentu - měřící systém Magic. Měřící systém Magic využívá k měření inteligentní sondy připojené k stolnímu počítači (PC, Notebook), nebo kapesnímu počítači (PDA). Měřící přístroj je tvořen především softwarem, čímž se odlišuje od všech dosud vyráběných měřících přístrojů. Hlavní strategií při vývoji tohoto měřicího systému bylo vyrobit univerzální měřicí přístroj, na kterém lze měřit jakoukoliv veličinu, a nenutit uživatele k pořízení několika různých měřících přístrojů (pH metrů, konduktometrů atd). S výhodou lze využít stávající PC, které je v dnešní době téměř na každém pracovišti.

magic_1.jpg

Zákazník si nyní může pořídit sestavu jakou momentálně potřebuje a v budoucnu ji může doplnit o další veličiny. Díky této univerzalitě může tento měřicí přístroj nahradit jednoduché jednoúčelové měřící přístroje i velmi složité kombinované měřicí přístroje nejvyšší třídy. Konstrukčně je systém řešen tak, že senzor (např. pH, ORP, ISE elektroda, vodivostní senzor, kyslíkový senzor, teplotní senzor, aj..) je připojen na měřicí hlavici. Tato sestava senzoru a měřicí hlavice se nazývá inteligentní sonda. Zde dochází k přeměně anologového signálu ze senzoru na digitální. Ten je přenášen kabelem pomocí interface na počítač. Připojení interface je možné přes port RS 232 (COM), nebo USB. U systému Magic XBM je interface vestavěno přímo do kapesního počítače (PDA). S každou měřenou veličinou je možno měřit i teplotu. Systém Magic umožňuje provádět měření na několika kanálech současně (XBC 4 kanály, XBM 3 kanály), práci více uživatelů s možností uchování jejich uživatelského nastavení, měření většího počtu vzorků s možností uložení a pojmenování naměřených hodnot, vysokou přesnost měření s velkým komfortem pro obsluhu. Nechybí ani uživatelské nastavení digitálního filtru a statistických výpočtů, napěťové řízení titrace, signalizace překročení nastavených limitů. Funkce DATALOGERU umožňují sběr naměřených dat v nastavitelném intervalu a je zde možnost exportu naměřených dat do jiných formátů (DBF, CSV, TXT). Další možností je archivace a tisk měřících a kalibračních protokolů , s maximální podporou protokolu SLP (GLP). Záznam a archivace všech činností, které byly na systému prováděny. Upgrade na nové dosud nevyráběné typy sond.
Měřící systém Magic XBC
Je určen pro měření především v laboratořích a čistých provozech. S výhodou lze využít stávající počítač, který je většinou součástí výbavy každé laboratoře. Částečně přenosný systém se stává s využitím notebooku. Systém umožňuje současné měření čtyř různých veličin (podle typu inteligentní sondy) s možností využití laboratorních nebo ponorných sond. Všechny typy inteligentních sond jsou záměnné a navzájem kompatibilní. Interface, přes který jsou inteligentní sondy připojeny k PC je vybaven výstupy, které je možno přidělit podle potřeby ke kterémukoli měřícímu kanálu Výstupy lze využít například pro automatické řízení titrace, nebo signalizace překročení naměřené hodnoty. Současně při měření lze provádět na PC i jiné operace nebo spustit jiný program, (měřicí systém MAGIC XBC může pracovat na pozadí).
Měřící systém Magic XBM
Je přenosný měřicí systém s krytím IP67. Z těchto důvodů je především předurčen pro měření provozech, terénu a ve stížených klimatických podmínkách. Systém umožňuje současné měření tří různých veličin (podle typu inteligentní sondy) s možností využití ponorných sond s krytím IP 68. Lze ovšem připojit i sondy laboratorní. Všechny typy inteligentních sond jsou záměnné a navzájem kompatibilní. Interface, přes který jsou inteligentní sondy připojeny je součástí kapesního počítače (PDA).
www.gryf.cz

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news