Google překladač: English Deutsch

Rada České republiky pro jakost, jako nejvyšší orgán Národní politiky podpory jakosti, dnes oznámila zahájení 6. ročníku celonárodního programu „Listopad - Měsíc kvality v ČR“.
„Měsíc kvality“ je nejvýznamnější akcí v Národním programu podpory jakosti. Tento program sdružuje aktivity ministerstev, vládních i nevládních organizací, profesních komor a sdružení, které mají společný cíl: Zlepšovat kvalitu zboží a veškerých služeb pro občany ČR a poskytovat českým firmám účinné nástroje na zvyšování kvality řízení a mezinárodní konkurenceschopnosti.

npjj.jpg

„I když Národní politiku podpory jakosti mnoho občanů nezná, přesto výrazně ovlivňuje jejich životy,“ říká Doc. Ing. Zdeněk Vorlíček, výkonný místopředseda Rady ČR pro jakost. „Prakticky každé zlepšení kvality výrobků či služeb, lepší zdravotnictví, školství, policie či veřejná správa - to vše má své kořeny v politice podpory jakosti. A my věříme, že důraz na kvalitu České republice dále poroste, stejně jako tomu je v ostatních vyspělých zemích.“
To, že se kvalita stává v Evropě fenoménem, potvrzuje i účast zahraničních odborníků na akcích „Měsíce kvality“. Do ČR přijedou takové veličiny, jakými jsou Bertrand Jouslin de Noray, generální sekretář Evropské organizace pro kvalitu, nebo David Somekh, prezident Evropské společnosti pro kvalitu ve zdravotnictví.
Také v ČR ve třetím listopadovém týdnu vyvrcholí aktivity „Měsíce kvality“, a to velkou mezinárodní konferencí s mottem "Nejlepší zkušenosti pro lepší kvalitu života". Současně budou odměněni ti nejlepší. V Paláci Žofín bude předáno nejvýznamnější ocenění za management kvality - Národní cena ČR za jakost a na slavnostním večeru získají nejlepší výrobky a služby ocenění Česká kvalita.
„Měsíc kvality je především jedinečnou šancí,“ dodává Doc. Ing. Vorlíček. „Šancí získat zkušenosti od nejlepších zahraničních odborníků, šancí posunout kvalitu veřejných služeb na vyšší úroveň a šancí posunout smýšlení veřejnosti směrem k vyšší náročnosti na kvalitu zboží, služeb i života, k ohleduplnosti k životnímu prostředí a k odpovědnosti k současné společnosti i k budoucím generacím“.

Podrobnosti k jednotlivým akcím Listopadu, Měsíce kvality v ČR:
www.npj.cz

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news