Google překladač: English Deutsch

Scania za první pololetí letošního roku drží pozici leadera v prodeji nákladních vozidel. Za prvních šest měsíců čeští zákazníci švédské automobilky nově zaregistrovali celkem 784 trucků v kategorii vozidel nad 18 tun, což odpovídá 21,6% podílu na trhu. Celkový tuzemský trh s nákladními automobily vzrostl o 14 %. Výsledky tak potvrdily prognózu britského profesora Petera Cookeho, odborníka na automobilový průmysl z celosvětové sítě poradenských společností KPMG, který nyní vidí největší potenciál zejména ve stavebnictví.

ScaniaR420-8x4.jpg

Švédská automobilka Scania i nadále pokračuje v rekordních výsledcích na českém trhu, když v porovnání s prvním pololetím loňského roku zaznamenala nárůst 73 % v počtu prodaných vozidel v kategorii nad 18 tun. Zatímco loni během prvních šesti měsíců zákazníci nově zaregistrovali celkem 454 nákladních automobilů, v první polovině letošního roku to bylo již 784 trucků. Scania tak i nadále zůstává nejrychleji rostoucí značkou na českém trhu.
„Jsme velmi potěšeni, že mezi českými zákazníky je Scania stále nejvíce preferovanou značkou,“ říká Marián Černoch, obchodní ředitel Scania CZ. „Zvýšenou poptávku očekáváme i ve zbytku letošního roku, zejména pak koncem roku, kdy představíme nové motory splňující normu Euro 5 využívající technologie EGR, které pro svůj provoz a splnění emisních limitů nevyžadují žádná aditiva ani přídavné filtry,“ dodává Marián Černoch.
Podobný scénář výrazného růstu trhu s nákladními automobily v druhé půlce roku očekává profesor Peter Cooke z celosvětové sítě poradenských společností KPMG, který patří mezi nejznámější odborníky na automobilový průmysl po celém světě. „I nadále očekávám pokračující růst tohoto trhu. Zásadní dopad na celosvětový automobilový trh budou mít politická situace a také růst čínské ekonomiky,“ říká Cooke.
Velký zájem o stavební vozidla
Zvýšený zájem zaznamenala švédská automobilka zejména o víceosá vozidla v nejtěžší kategorii nad 22 tun. „Stavebnímu segmentu letos věnujeme opravdu velkou pozornost. Během jarních měsíců měli naši partneři a zákazníci možnost v praxi otestovat širokou nabídku vozidel právě pro stavebnictví,“ komentuje Černoch trend růstu ve stavebním segmentu.
Stejný trend potvrzuje i profesor Cooke, který největší potenciál dalšího růstu vidí zejména ve stavebnictví a budování nové infrastruktury. „Česká republika je stále ve stádiu budování a rozvoje své infrastruktury. Nově přijaté státy do Evropské unie jsou nyní ve stejné situaci, ve které byly západní státy před 20 lety – proto je zde velmi velký potenciál pro rozvoj infrastruktury a dopravní logistiky,“ dodává Cooke.
www.scania.cz