Google překladač: English Deutsch

Stuttgartská skupina Lapp prezentovala na letošním veletrhu Intersolar Europe 2011 v hale C3 stánek 430 řadu nově vyvinutých produktů pro celosvětově dynamicky se rozvíjející oblast fotovoltaiky. V návaznosti na extrémně plochý konektor EPIC® SOLAR 4 Thin představuje Lapp nový miniaturní připojovací box pro organické fotovoltaické panely. Připojení boxu a solárního modulu je provedeno svařováním, podobně jako je tomu u solárního konektoru, umožňuje tak vysoce kvalitní trvalé připojení FV modulů, které mohou být naneseny díky tenkovrstvé technologii například na flexibilních fóliích. S touto novou technologií panelů jsou spojeny zcela nové oblasti použití fotovoltaických zařízení například snadno integrovaných do budov. Skupina Lapp představila tyto nové možnosti použití na aplikaci integrovanou do designu stánku.
 

K dalším produktům uvedeným na trh patří nový typ solárního kabelu pro rozsah napětí do 1,8/3kV, který byl veřejnosti poprvé představen na dubnovém Hannoverském veletrhu. Kabel se značkou ÖLFLEX® TRAFO XLv byl vyvinut ve spolupráci se společností SMA Solar Technology AG, firmou s vedoucím postavením na světovém trhu v oblasti technologií měničů pro fotovoltaická zařízení, za pouhých osm týdnů. Kabel je konstruován speciálně pro propojení měničů s transformátory středního napětí. Díky tomu je možné zjednodušit propojení solárních panelů a rozvodné soustavy.

Vedle dostatečně velké proudové zatížitelnosti je u kabelů ÖLFLEX® TRAFO XLv zajištěna, díky zesílené izolaci vnějšího pláště, i možnost přímého uložení do země. Kabel je odolný vůči UV-záření, ozónu a povětrnostním vlivům. Díky použití elektronově zesítěných materiálů může být plášť ještě více mechanicky a termicky zatížen. Nový kabel pro střední napětí je použitelný i při extrémních teplotách (-40°C až +90°C) a je proto vhodný i pro použití ve FV-systémech ve zvláště teplých klimatických zónách. K nim patří mimo jiného i na síti nezávislá zařízení v zemích s nerozvinutou infrastrukturou nebo v oblastech, které kladou velký důraz na výrobu elektřiny z obnovitelných zdrojů.

„Protože je kabel ÖLFLEX® TRAFO XLv prvním kabelem v této třídě napětí, který je možné ukládat do země a zároveň je velmi robustní a cenově atraktivní, očekáváme pozitivní odezvu trhu“, říká Michael Collet, vedoucí divize obnovitelných zdrojů energie u Lapp Group.

Novinkou se může pochlubit i produktová řada na trhu rozšířených kabelů ÖLFLEX® SOLAR. Všechny typy těchto kabelů jsou odolné vůči UV-záření a vyznačují se vysokou odolností vůči povětrnostním vlivům a teplotám.
Nový typ kabelu ÖLFLEX® SOLAR XLR multi 600 V, konstrukčně vychází z nejprodávanějšího zesítěného kabelu SOLAR XLR navíc je certifikován UL PV Wire pro severoamerický trh podle NEC.

Nový mezinárodně aprobovaný solární kabel se vyznačuje zvlášť vysokou teplotní a mechanickou odolností, díky tomu je zajištěna dlouholetá životnost v náročných provozních podmínkách. Teplotní zatížitelnost se pohybuje v rozsahu od -40 do +120°C.

Do širokého portfolia solárních kabelů patří dnes již standard mezi zesítěnými kabely ÖLFLEX® SOLAR XLS s teplotním rozsahem od -40 do +100°C. Tyto typy kabelů jsou používány zpravidla pro připojení solárních modulů, propojení panelů do řetězců a ke střídačům ve volné krajině i na střešních aplikacích. Pro přenos velkých proudů se používají robustní kabely ÖLFLEX® SOLAR XLSv. Díky konstrukci vnějšího pláště jsou vhodné i pro přímou pokládku do země.

Pro solární systémy na střechách např. stájí a stodol, zemědělských závodů a zalesněných oblastí jsou vhodné kabely ÖLFLEX® SOLAR V4A, které jsou armovány opletem z ušlechtilé oceli a chrání vnější plášť proti kunám a hlodavcům.

Produktová řada kabelových vývodek SKINTOP® byla doplněna o verzi speciálně určenou pro fotovoltaické aplikace SKINTOP® SOLAR. Nové vývodky, které odpovídají požadavkům norem EN 50548 a UL 1703 na komponenty solárních zařízení, je možné používat v teplotním rozsahu od -40°C až do 125°C.

Solární konektory EPIC® SOLAR 4 Thin navazují na produktové řady kabelů. Malé rozměry a velmi nízký vnitřní odpor těchto konektorů se pojí s řadou dalších předností. Hodnota vnitřního odporu 0,2 miliohmů řadí konektory EPIC® SOLAR 4 Thin mezi absolutní špičky v solárních konektorech. Tím je zvýšena účinnost fotovoltaických zařízení a zároveň zpomalen proces stárnutí konektorů. Díky nízkému elektrickému odporu patentovaného kontaktního systému se konektor prakticky nezahřívá. Předpokládaná životnost konektoru bude výrazně překračovat životnost běžných fotovoltaických modulů, která je okolo 25 let.

Díky zdvojenému západkovému spojovacímu systému konektorů se stává montáž i provoz bezpečnější, díky novému způsobu spojení pinu a kabelu pomocí svařování je zaručena ochrana kabelu proti vytržení. Teplotní rozsah konektorů EPIC® SOLAR 4 Thin je od -40 do +105°C. K tomu pak přistupují i zvláště vysoké hodnoty možného zatížení tahem. Další předností pro uživatele je velký rozsah použitelných průřezů vodičů, od 1,5 mm² do 6 mm². Konektory EPIC® SOLAR 4 Thin rovněž obstály ve zkouškách u TÜV Rheinland (EN 50521) zaměřených na konektory pro fotovoltaické systémy.

www.lappkabel.de

 

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news