Google překladač: English Deutsch

V souvislosti se stále rostoucími cenami pohonných hmot tvoří jejich cena jednu ze základních položek nákladní dopravy. Velký podíl na spotřebě pohonných hmot mají také pneumatiky, u kterých se výrobci snaží snižovat valivý odpor a zvyšovat kilometrový výkon.

Při této snaze aktivně pomáhá výrobcům pneumatik německá firma KraussMaffei Technologies, Mnichov, společně s firmou KraussMaffei Berstorff. Díky soustavnému vývoji a realizování nových poznatků u vytlačovacích zařízení typu Multiplex mají odběratelé vytlačovacích strojů možnost zpracovávat směsi podle nejnovějších receptur. Zvláště u směsí s vysokým podílem přírodního kaučuku jsou vytlačovací stroje, dodávající teplé pásy směsi do dalších zpracovatelských strojů, velmi důležité. Stabilizovaný výtlak, optimalizované dávkování a minimální pulzace garantují tento důležitý požadavek technologů.

Společnost KraussMaffei Technologies má možnost dodávat celkem 8 různých vytlačovacích strojů, jejichž průměr šneků je 60 – 350 mm s výkonem 120 – 7 000 kg/h. Speciálně vyvinutý systém Loop je integrovaný do vytlačovacího zařízení Multiplex a plní v zásadě dva úkoly: zajišťuje pomocí zásobníku rovnoměrný přísun materiálu od předehřívacího zařízení k vytlačovacímu stroji. Eventuální rozdíly v přísunu materiálu z předehřívací sekce, nebo změny otáček šneků při změně směsí, nebo rozměrů u zařízení Multiplex jsou automaticky plynule regulovány.

V případě potřeby je také možné, je-li to technologicky nutné, změnit délku chladící trasy a tím i změnit teplotu směsi, což napomáhá zlepšovat vytlačovací procesu z titulu homogenity kaučukové směsi.

Zpracoval: Ing. Václav Matys