Google překladač: English Deutsch
Full banner Taitra

olmik.jpgSpolečnost Kappa Packaging slavnostně otevřela nový závod na výrobu obalů z kašírované vlnité lepenky v průmyslové zóně v Olomouci - Holici. Nový závod, do jehož výstavby Kappa investovala více než 330 milionů korun, vytvoří více než 50 nových pracovních míst. Jen na školení nových zaměstnanců firma vynaloží minimálně 12 milionů korun.

"Hlavními faktory pro rozhodování o založení nového závodu byly: poloha v centru střední Evropy, know-how a schopnosti původních zaměstnanců zdejšího závodu Kappa Empack a v neposlední řadě podpora vládních organizací a zástupců místní samosprávy," říká Zdeněk Suchitra, ředitel olomouckého závodu Kappa Packaging.
"Výrazným přínosem projektu je, že dalších zhruba padesát míst vznikne u dodavatelských firem. Projekt tak přispívá k rozvoji zaměstnanosti v Olomouckém kraji, který je s více než dvanáctiprocentní 12,52 procenta lidí bez práce třetím nejpostiženějším regionem v ČR," říká Radomil Novák, generální ředitel CzechInvestu.
Přípravné práce na novém závodu o rozloze 10 tisíc metrů čtverečních byly zahájeny v červenci roku 2003, vlastní stavební práce započaly loni na přelomu června a července. Závod vybavený nejmodernějšími technologiemi zahájil zkušební výrobu v prosinci loňského roku a v lednu najel do plného provozu. Dosah nového závodu bude kolem jednoho tisíce kilometrů. Zákazníci z Česka, sousedních států a Maďarska mohou počítat se špičkovými obaly, vyrobenými na strojích poslední generace.
Conrad_2021_big square

Kalendář akcí

<<  Duben 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
25
2627282930  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..
chinaplast 2021_01