Google překladač: English Deutsch

Namísto složitých izolačních vrstev nabídne cihla budoucnosti špičkové izolační vlastnosti díky jednoduché výplni materiálem Elastopor® H.

Tento materiál by klidně mohl být nazván kámen mudrců moderní doby. Bájný kámen mudrců marně hledali středověcí alchymisté – byla to mystická látka, jež dokázala obyčejné kovy proměňovat ve zlato či stříbro. Dnešní alchymisté už hledat nemusejí: Elastopor® H je stavební kámen, který obsahuje všechny potřebné vlastnosti.

V tomto století se stává stále důležitější otázkou uchování energie. Dnešním trendem je šetření vzácných zdrojů a snižování nákladů, kdekoli je to možné. Nikde není tento trend tak silný jako v oblasti výstavby soukromých domů. Během nedávné doby došlo k posunu vpřed, kdy architekti a stavebníci začínají využívat ve stále větší míře nové, energeticky úsporné koncepty. Je zřejmé, že koncept inteligentního domu začíná u vysoce efektivního zateplení.

Nová technologie zateplování šetří čas i peníze
U pevných staveb tvoří typickou izolovanou externí zeď buď dvojitá stěna s izolací uprostřed, anebo z jednoduché stěny, k níž je přidána dodatečná vnější izolace. Obě tyto alternativy jsou nicméně nákladné a jejich konstrukce je i časově náročná.

Stavebníkům je nyní k dispozici zcela nová stavební metoda, jež sestává z monolitických cihel vyráběných z dutých bloků, do nichž je už zabudována tepelná izolace. To má velkou výhodu, že není zapotřebí žádné dodatečné izolace a lze snadno dosáhnou významných úspor jak časových tak i finančních.

Díky tomu, že není zapotřebí žádné externí izolace, dojde zároveň k významné úspoře místa. Další předností je, že zatímco dříve bylo třeba používat k plnění dutin izolaci z minerální vlny nebo experlitu, nové stavební bloky nabízejí podstatně lepší izolační vlastnosti díky polyuretanové pevné pěně Elastopor® H vyvinuté společností BASF.

Jedinečná kombinace výhod
Vzhledem k rostoucím cenám energií se výrobci stavebních materiálů čím dál víc zaměřují na tepelnou vodivost – čím je nižší, tím lepší jsou izolační vlastnosti. A právě pevná pěna Elastopor® H nabízí jako jediný produkt následující výhody, jež ji odlišují od konkurence:

· Výrazně nižší tepelná vodivost
· Velice nízká nasákavost
· Z izolace nic nevypadává ani nevytéká
· Řízená investice do průmyslových a stavebních systémů
· Krátké doby cyklů
· Nižší nároky na tepelnou energii
· Celkově nízké náklady

Společnost, která tuto cihlu vyrábí, je německá firma Knobel z Albstadtu, a produkt se jmenuje Liapor SL-plus. Vyrábí se z liasového jílu, z níž je utvářena keramická hmota s vzduchovými bublinami, které jsou poté plněny pěnou Elastopor® H.

Výsledný produkt určitě potěší jak architekty, tak stavebníky, neboť oběma skupinám poskytuje vysoce efektivní kontrolu tepelných vlastností a hluku, což lze uplatnit v široké škále aplikací.

Kalendář akcí

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..