Google překladač: English Deutsch

Jezdíte na LPG? Přečtete si několik důvodů proč byste měli používat Flashlube Valve Saver Fluid. – Máte moderní auto. Tak využijte jeho možnosti a jezděte efektivně, šetrně i úsporně.

LPG je díky své ceně palivem budoucnosti. Konec benzinové éry je podle některých komentátorů bezprostředně před námi. Radek Pecák, který se specializuje na problematiku automobilismu, ve svém nedávném článku pro Aktuálně.cz napsal: „Ti, kteří si v současné době pořizují auto, kupují naposledy v životě vůz s motorem získávajícím energii spalováním nafty či benzinu.“ Další kupované auto podle Pecáka „už s poměrně vysokou pravděpodobností bude pohánět jiný zdroj energie“. Mezi nimi roste geometrickou řadou především počet automobilů jezdících na LPG pohon.

Proč vítězí stlačený ropný plyn LPG?

LPG je levnější než benzin. Navíc snižuje znečištění ovzduší. Ropný plyn je suché hořlavé palivo, které oproti benzinu neobsahuje přísady ke snižování opotřebení. Na rozdíl od benzinového motoru vstupuje plyn do spalovací komory s vyšším oktanovým číslem (112). Tím je docíleno vyšších spalovacích teplot, které zvyšují již tak vysokou zátěž horkých a suchých ventilů i ventilových sedel.

Automobilový motor poháněný plynem má bezpochyby mnoho výhod. Řidiči, kteří chtějí auto poháněné plynem efektivně využívat, musí však údržbu motoru přizpůsobit specifickým vlastnostem LPG. Důležitá je především péče o ventilová sedla. Pokud jsou ventilová sedla suchá, mohou vyšší spalovací teploty LPG zapříčinit předčasné poškození výfukových ventilů a sedel ventilů. S celosvětovým úspěchem jsou k „promazávání“ ventilů využívány produkty značky Flashlube.

Přípravek Flashlube Valve Saver Fluid byl vyvinut ve snaze maximálně prodloužit životnost motorů poháněných LPG. Toto mazivo na ochranu ventilů funguje jako náhražka olova ve formě koncentrované přísady. Mazivo je vyrobeno tak, aby minimalizovalo opotřebení ventilových sedel u vozidel s pohonem LPG.

Pokud jezdíte na LPG, teprve při používání Flashlube Valve Saver Fluid dostává motor vašeho auta stejnou míru potřebného maziva, jako je tomu u kvalitního olovnatého benzinu. Oproti benzinovému pohonu přitom jezdíte šetrněji a zároveň efektivněji jak z hlediska ekologického tak z hlediska užitnosti vašeho vozu.

Jaké je minimální dávkování maziva na ochranu ventilů?

Abyste dosáhli požadovaných vlastností, musíte zachovat minimální poměr 1 ml Valve Saver Fluid na 1 litr LPG. Například u spotřeby 10 litrů na 100 km vám 1 litr vydrží na 10 000 km. U spotřeby 8 litrů na 100 km vám mazivo vydrží na 12 500 km.

Čím se dávkuje Flashlube Valve Saver Fluid do motoru?

Mazivo je vstřikováno do motoru buď za použití automatické mazací soupravy nebo prostřednictvím elektronické mazací soupravy k ochraně ventilů. Výhody jednotlivých řešení najdete na stránkách autorizovaného dovozce Flashlube http://www.OchranaMotoru.cz, nebo nám svůj dotaz můžete zavolat na telefonní číslo +420 737 948 876.

Používání přípravku Flashlube Valve Saver Fluid je moudrá investice pro ochranu ventilů. Je to způsob, jak jezdit s LPG nejen levněji ale také déle.