Google překladač: English Deutsch

Snad každý, kdo se kdy alespoň trochu zajímal o digitální video, zná pojem FireWire. Jedná se o technologický standard vyvinutý firmou Sony pro rychlý a kvalitní přenos signálu mezi digitální kamerou a počítačem. Tato technologie pracuje bez jakýchkoliv problémů na kratších přenosových vzdálenostech, což je případ naprosté většiny domácích nebo kancelářských

Firewire.jpg

aplikací. Navíc zde nehrozí, že by docházelo k trvalému namáhání kabelu použitého k přenosu. „To však nelze říct o průmyslovém použití digitálního videa, například u robotů, kde může vzniknout požadavek na přenos signálu z kamery pohybující se na dráze dlouhé i více jak deset metrů. V takovém případě dochází u klasických kabelů k jejich rychlému mechanickému poškození nebo ke ztrátě jejich přenosových parametrů,“ upozorňuje Ing. Jaroslav Beneš, product manager o.z. Lin-tech společnosti Hennlich Industrietechnik.

Zaměřeno na automatizaci
Výrobce energetických řetězů a vysoce flexibilních kabelů, firma Igus, vyvinula první kabel standardu FireWire, který je speciálně určený pro použití v energetických řetězech. Kabel s oficiálním označením Chainflex CFBUS.055 již byl úspěšně testován v podmínkách průmyslové automatizace při použití přenosové rychlosti 400 Mbit/s. „Právě v oblasti automatizovaných systémů se počítá s největším využitím této novinky,“ doplnil Beneš. Pro český trh zajišťuje distribuci a technickou podporu tohoto kabelu o.z. Lin-tech společnosti Hennlich Industrietechnik.

Speciální struktura kabelu
Jednotlivé datové páry i napájecí žíly jsou chráněny flexibilním stínícím opletem a spleteny s optimální délkou zkrutu. Takto vzniklý svazek je pevně obepnut extrudovaným vnějším pláštěm z termoplastického elastomeru (TPE), který jej chrání před mechanickým poškozením a zabraňuje vzájemnému pohybu jednotlivých žil. Tím je vyloučen jejich vzájemný otěr a následné přerušení. Vedle standardů určených pro severoamerický trh UL a CSA, odpovídá kabel CFBUS.055 tak standardu DESINA.
O firmě
Lin-tech distribuje lineární techniku a komponenty pro přívod energií a médií k pohyblivým strojním částem. Nabízí též servis a poradenství v tomto oboru. Na českém trhu výhradně zastupuje společnosti THK, igus a Walther Präzision. Je distributorem několika dalších produktových řad světových výrobců. Lin-tech je součástí obchodně-výrobní společnosti Hennlich Industrietechnik, která je dodavatelem široké škály technických komponentů a profesionálních technických řešení. Společnost spadá pod evropskou skupinu Hennlich.
www.hennlich.cz/lin-tech , Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Kalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news