Google překladač: English Deutsch
MANN+HUMMEL (CZ)

Společnost MANN+HUMMEL (CZ) představila na nedávné tiskové konferenci tři důležité oblasti svého podnikání: konstrukční centrum, produkci originálního vybavení pro automobilový průmysl a obchodní aktivity na poli průmyslové filtrace. Na území České republiky spravuje koncern MANN+HUMMEL (CZ) pobočky v Nové Vsi na Třebíčsku a v Brně. V Nové Vsi vyrábí kapalinové filtry pro automobilový průmysl, vzduchové filtry pro automobilový a strojírenský průmysl a filtrační vložky pro nezávislý trh s náhradními díly vlastní značky. V Brně provozuje MANN+HUMMEL (CZ) vývojovou a konstrukční kancelář. V České republice zaměstnává MANN+HUMMEL (CZ) přes 800 zaměstnanců.

Důraz na životní prostředí
V oblasti vývoje filtrační techniky klade koncern MANN+HUMMEL přednostní důraz na ochranu životního prostředí. Tato strategie zahrnuje například vývoj filtračních elementů, kde jsou kovové prvky nahrazovány součástmi z lehkých plastových materiálů. K všeobecným výhodám těchto produktů patří vysoce funkční integrace, jednoduchá montáž a snížení hmotnosti konečného výrobku, což ve výsledku vede k redukci spotřeby pohonných hmot a snížení emisí oxidu uhličitého.
Vedle výzkumných programů zaměřených na koncepce pohonů se sníženými emisemi se inženýři vývojového centra MANN+HUMMEL věnují rozsáhlému testování biopaliv. V centru pozornosti stojí dlouhodobé zkoumání účinků biopaliv na stálost a výkonnost filtračních materiálů a sledování vedlejších účinků na ostatní součásti motoru.

Konstrukční centrum MANN+HUMMEL (CZ)
Česká pobočka MANN+HUMMEL provozuje od roku 2007 jedno z evropských technologických center, které se ve spolupráci s mateřskou společností v německém Ludwigsburku poblíž Stuttgartu podílí na vlastních konstrukčních řešeních filtrů. Tím se česká společnost ocitla ve společenství prestižních poboček koncernu, které nejsou jen pouhými výrobními závody či obchodním zastoupením v dané zemi.
Kromě konstrukční kanceláře při výrobním závodě v Nové Vsi provozuje vývojové centrum MANN+HUMMEL v ČR detašované pracoviště v Technologickém parku v Brně s přímou návazností na spolupráci s VUT Brno. V současnosti se jeho inženýři podílejí na 15 mezinárodních projektech v rámci koncernu a poskytují širokou podporu pro sériovou výrobu závodu v Nové Vsi.
Vysoce kvalifikované služby technologického centra MANN+HUMMEL (CZ) spočívají v řešení designu plastových dílů pro automobilový průmysl a navrhování forem pro vstřikovací proces. Mezi další pracovní úkony patří simulace pevnosti a termodynamických vlastností používaných materiálů nebo simulace plánování a optimalizace výrobních procesů.

Oblast originálních výrobků pro automobilový průmysl
Výroba originálních filtrů a filtračních zařízení pro automobilový průmysl zaujímá přibližně dvě třetiny veškerého objemu produkce MANN+HUMMEL (CZ). Rozsáhlou nabídku výrobků tvoří kapalinové filtry (palivové a olejové pro motor a převodovky), vzduchové filtry a speciální produkty jako například rezonátory či plastové sací moduly.
Výrobní proces zahrnuje kompletní spektrum průmyslových technologií pro montáž dílů a zpracování materiálů včetně třískového obrábění, svařování (hliníku, oceli, plastů) a vstřikování plastů. Ve výrobě se využívá široká škála montážních zařízení, od ručních montáží pro nejjednodušší produkty až ke komplexním, plně automatizovaným zařízením s řídicím systémem a řadou kontrolních funkcí. Montážní operace jsou zakončeny zkouškou těsnosti s využitím různých měřících systémů – měření úbytku tlaku pomocí helia nebo tlakového vzduchu systémy se zvonem nebo bez něj. Pro malosériové projekty se používá klasická zkouška těsnosti pod vodou.

Průmyslová filtrace
Specifickou, nikoli však významově okrajovou, část produkce MANN+HUMMEL představuje průmyslová filtrace. MANN+HUMMEL (CZ) je výhradním zástupcem originálního vybavení pro průmyslové aplikace a výrobků pro trh s náhradními díly vlastní značky MANN-FILTER v ČR a na Slovensku. Portfolio výrobků pro průmyslovou filtraci zahrnuje vzduchové, olejové a palivové filtrační jednotky, filtry na separaci oleje ze vzduchu, průmyslové aplikace pro kompresory a vakuové pumpy, produkty na olejovou separaci pro ventilaci klikových skříní, olejové i palivové filtry.
Aktuální zájem MANN+HUMMEL (CZ) v oblasti průmyslové filtrace směřuje k převzetí dalších východoevropských trhů. Pod vedením české obchodní sekce pro průmyslovou filtraci se nyní připravuje vstup na obchodní trhy v Rumunsku a Bulharsku. Klíčový potenciál pro průmyslové aplikace představuje na Balkáně modernizace zemědělské techniky, rozvíjející se stavební průmysl a lodní doprava.

www.mann-hummel.com/mhcz

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news