Google překladač: English Deutsch

Stejně jako všechny renomované firmy i IDEAL – Trade Service vyvíjí aktivitu, kde velký důraz klade na ekologickou stránku výrobního procesu. Tomuto vývoji odpovídá i ošetření povrchu pomocí systému E – CLPS®. Název systému je složen z počátečních písmen pojmů nejlépe postihující jeho podstatu: Ester – Cross – Link – Polymer – System.

Společnost IDEAL – Trade Service spol. s r.o. je společnost řešící problematiku povrchových úprav jako celku již déle než deset let. Zpočátku jsme dodávali, montovali a servisovali zařízení pro povrchovou úpravu, posléze jsme se rozšířili o divizi navrhující chemické technologické postupy, způsoby aplikace a nyní laboratorně i prakticky testujeme alternativní postupy povrchových úprav v průběžné postřikové práškové lakovně (včetně divize řešící způsob zavěšení a maskování dílů). Díky tomuto potenciálu jsme vám nyní schopni představit výsledky našeho vývoje a parametry nově přicházejících NANO technologií E-CLPS®.

E – CLPS Silany
Základem těchto přípravků jsou velmi reaktivní silany, které vytvářejí při reakci s povrchem materiálu chemickou vazbu. Silany tvoří vysoce zasíťované anorganické vrstvy na povrchu materiálu a tím vytvářejí vynikající bariérový efekt, čímž zvyšují korozní odolnost materiálu zejména v kombinaci s následným systémem práškových nátěrových hmot.

Klady technologie

- Multimetaličnost (aplikovatelné na povrch oceli, železa, pozinkovaného materiálu, hliníku i barevných kovů)
- Jednoduchá změna mezi interiérovou a exteriérovou kvalitou (pouze spuštění či nespuštění pasivačního stupně s E-CLPS®)
- Aplikovatelnost do stávajících zařízení
- Dostatečná 4 až 5stupňová předúprava pro exteriérovou kvalitu
- Srovnatelná i převyšující odolnost proti korozi vůči renomovaným technologiím
- Již několik aplikací na našem trhu v provozu (např. HESTEGO, s.r.o., typická komerční lakovna s průběžnou 5-ti stupňovou postřikovou předúpravou a průjezdním profilem 800 × 1 700 × 3 000 mm)
- Lze volit varianty transparentní či okem viditelné vrstvy pasivace
- Plně automaticky dávkovatelné
- Minimální změny v zaběhlých současných technologiích (výměna současného železitého fosfátu za fosfát určený pro následnou E-CLPS® pasivaci)
- NANO technologie (vytvářené vrstvy na povrchu v nanometrech)

Zápory technologie

- Nutnost oplachů v DEMI-vodě
- Přítomnost fosfátů

E – CLPS® a budoucnost

Nové multimetalické přípravky E – CLPS 1900 a E – CLPS 1980, určené pro chemickou předúpravu povrchu železa, oceli, pozinkovaného materiálu a hliníku mohou v blízké době nejen doplnit, ale i nahradit zaběhlé technologie jako je železité nebo zinečnaté fosfátování. Vzhledem k přísným nařízením EU ohledně ekologie a dopadu průmyslové výroby na životní prostředí lze velmi brzy očekávat velký tlak na snižování množství odpadní vody obsahující fosfáty, omezení fosfátů při chemické předúpravě a jiná ekologická opatření. Věříme, že nastupující systém E – CLPS® přináší trhu řešení.

autor článku: Ing. Michal Palko, IDEAL – Trade Service spol s r.o.
www.itsbrno.cz

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news