Google překladač: English Deutsch

Nejprestižnější evropské ocenění za technologii má svých 20 finalistů. Vítězové letošního ročníku Evropské ceny za informační a komunikační technologie (European Information and Communications Technology Prize) získají celkem 700 000 eur. Cena je udělována společnostem za nové a nápadité produkty a služby založené na informačních a komunikačních technologiích nebo "digitálních technologiích". Ty zahrnují oblast počítačů, médií a průmyslu komunikace, které jsou považovány za hnací motory moderního hospodářství.

ist_prize_receive.jpg

Po úvodním výběru 70 nominovaných, který proběhl v lednu z rekordního počtu 450 kandidátů, museli porotci vyřešit složitý problém a zvolit 20 finalistů, kteří se utkají o celkovou částku 700 000 eur. Vítězové a výherci Velké ceny (Grand Prize) budou oceněni na slavnostním ceremoniálu v rámci konference CeBIT, jedné z nejdůležitějších světových výstav zaměřených na informační technologie, který proběhne v německém Hannoveru 16. března.
Německo má mezi finalisty nejpočetnější zastoupení - sedm společností, následuje Francie (4), Rakousko (3), Švédsko (2) a Finsko, Izrael, Norsko a Velká Británie s jedním zástupcem z každé země.
Podrobnosti o finalistech a jejich projektech naleznete na internetové adrese: http://http://www.ict-prize.org Pro vybrané společnosti je nominace na Velkou cenu (Grand Prize) důkazem jejich technologického a obchodního potenciálu. Velká cena také
společnostem zvyšuje jejich komerční možnosti, pomáhá přilákat investory a rozšiřovat podnikatelské aktivity.
Cenu podporuje Evropská komise v rámci své snahy pomáhat rozvoji průmyslu informačních a komunikačních technologií v Evropě. Soutěže se mohou zúčastnit kandidáti z 33 zemí. Komise pak v březnu na základě hodnocení poroty zveřejní vítěze a vítěze Velké ceny (Grand Prize Winners). Ceny předá na veletrhu CeBIT 16. března evropská komisařka Viviane Redingová. Pořadatelem Evropské ceny za informační a komunikační technologie je organizace Euro-CASE s podporou a finančním přispěním Evropské komise.