Google překladač: English Deutsch

Dva obří zásobníky na technologickou užitkovou vodu o objemu 70 tisíc litrů vyrobila společnost DUKLA Trutnov pro berlínské letiště Schönefeld. Firma navíc počátkem letošního roku úspěšně prošla externím auditem a získala důležitý certifikát, který ji otvírá dveře k některým velkým státním zakázkám.

„Dodávka do Berlína nebyla z hlediska finančního objemu nijak velká. Hodnota zakázky činila 1,5 miliónů korun, ale jedná se o významnou referenci pro naši společnost, protože máme všechny potřebné certifikáty pro země EU a plánujeme další zvyšování podílu exportu,“ uvádí jednatel firmy Ladislav Malý. Podle jeho slov byla dodávka do Berlína unikátní nejen rozměry a parametry nádob, ale i v tom, že nádoby byly dodány i s konečnou izolací a povrchovou úpravou. „Standardně se izolace provádí až na místě stavby, nyní byla součástí výroby. Proto jsme museli zvolit i nový způsob uchycení nádob na kamiony, aby nedošlo k jejímu poškození,“ dodává Malý.
DUKLA Trutnov, s.r.o., patří mezi přední evropské výrobce zařízení pro úpravu průmyslové vody, tlakových a netlakových nádob, zásobníků, nádrží a speciálních výrobků na zakázku. Většina výrobků je určena pro elektrárny, teplárny a průmyslové podniky všech odvětví.
Na počátku letošního roku ve firmě provedla společnost Škoda Praha Invest externí audit a udělila firmě certifikát, který potvrzuje, že je oficiálně způsobilá k výrobě, dodávkám a montáži tlakových technologických zařízení a stává se schváleným dodavatelem pro Škodu Praha Invest. „Je to důležitý certifikát, bez kterého bychom se nemohli ucházet o některé velké státní zakázky. Jedná se například o modernizaci elektrárny Prunéřov, kde se jako subdodavatel účastníme výběrového řízení,“ upřesnil Malý. Společnost nyní vyrábí například vestavby do napájecích nádrží v elektrárně Tušimice.
K nejznámějším výrobkům DUKLY Trutnov, s kterými se lze běžně setkat v domácnosti, patří expanzní nádoby z membránou, které slouží v topných systémech. Firma je vyrábí ve velikostní řadě od 8 do 1 000 litrů a má je opatřeny ochranou známkou Expanzomat.
Podnik v současné době zaměstnává 90 lidí. „Jedná se především o vysoce kvalifikované svářeče, kteří pravidelně procházejí profesními zkouškami pro tlakové nádoby podle evropských norem,“ doplňuje Jiří Pénzeš, odpovědný za realizaci zakázek. Podle jeho slov firma ročně investuje do těchto zkoušek a vzdělávání lidí statisíce korun.
DUKLA Trutnov je stoprocentně vlastněna německou společností AWB Ahler Werkzeugbau Beteiligugs. Už několik let po sobě končí hospodaření v černých číslech a zisky reinvestuje do rozvoje firmy. „V minulosti tomu tak vždy nebylo a majitelé se střídali, nyní máme jednoho vlastníka, který má eminentní zájem o další rozvoj firmy a zisky z firmy nevyvádí,“ říká Malý. V roce 2009 společnost proinvestovala 20 miliónů do technologií a úspor energií, pro letošní rok počítá s investicemi kolem 6 miliónů především do nových technologií svařování.
Část produkce firma exportuje. Mezi hlavní odběratele patří zákazníci v Německu, Francii, Pákistánu, Rusku či Severním Irsku.

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news