Google překladač: English Deutsch

INVEX - DIGITEX jsou každoročně nejen přehlídkou nabídky soudobého trhu ICT a spotřební elektroniky, ale i reflexí nastupujících trendů a technologií. Po loňské výrazné prezentaci technologie a designu bude letos v Brně v rámci spotřebitelského Digitexu výrazně zaostřeno na vše, co se týká High-Definition. V pomyslném čele plejády tematických programů bude stát vedle unikátní výstavy Technologie&Design také projekt HD live!

hd-100.jpg

HD jedním z ústředních motivů DIGITEXu
High-Definition, pojem jež je běžně skloňován odborníky a k němuž se nyní začíná doslova upírat i zrak laické veřejnosti. Vysoké rozlišení obrazu, které má nahradit stávající a dosluhující formáty a nabídnout 2-5x vizuálně podrobnější obraz než klasické DVD. Štítky s tímto označením mělo v Brně už před rokem několik nepřehlédnutelných produktů – letos se na Digitexu z tématu High-Definition stane ústřední motiv řady prezentací zaměřených na spotřební elektroniku. Hlavním důvodem je zlomovost letošního roku pro HDTV v České republice, na trh se dostávají první filmové tituly na nosičích BlueRay či HD-DVD, hlavní tuzemské televizní stanice ohlásily svá pilotní vysílání v HD, ke startu se připravuje několik filmových kanálů v češtině a prodeje televizí a projektorů s označením „plné připravenosti“ k HD raketově rostou.

Největší tuzemský veletrh spotřební elektroniky tudíž očekává přehlídku celé škály zařízení od největších světových výrobců. Zájemci budou moci takřka na každém kroku spatřit technologie pro High-definition television (HDTV), tedy televizní vysílání ve vysokém rozlišení, optické disky třetí generace Blu-ray či HD DVD a samozřejmě potřebné přehrávací zařízení včetně těch kombinovaných. Společnost Epson ukáže domácí kino v podání projektoru se skutečným vysokým rozlišením (True High Definition) 1 080p a promítat se budou filmy zaznamenané v High-Definition formátech. Na stánku společnosti JVC se setkáte s řadou nepřehlédnutelných produktů, především digitálními kamerami JVC Everio s vestavěným pevným diskem. Vévodit jim bude světově první kamera s plně HD záznamem v rozlišení 1 920×1 080i - HD Everio GZ-HD7. Spotřebitele čeká také řada lahůdek v oblasti nových LCD televizorů. Jedním z nejzajímavějších exponátů bezpochyby bude 65"Ultra Slim Full HD-ILA hybridní televizor s technologií DynaPix HD a nízkou spotřebou. Tajemstvím jsou zatím zahaleny plány Sony, jež bude na DIGITEXU největším vystavovatelem s 400 metrů velkou prezentací SONY HD WORLD. Mezinárodní veletrhy informačních technologií a spotřební elektroniky proběhnou na brněnském Výstavišti 23. – 27.10. 2007. Jejich součástí jsou dva veletrhy: Mezinárodní veletrh informačních a komunikačních technologií INVEX a Mezinárodní veletrh spotřební elektroniky a digitální zábavy DIGITEX. Oba veletrhy jsou doplněny konferenčním programem pod souhrnným názvem Conferences & Events. Veletrhy navštívilo v loňském roce 104 tisíc lidí. Počet vystavovatelů dosáhl 564 z 22 zemí.
Více na: http://www.INVEX.cz , http://www.DIGITEX.cz