Google překladač: English Deutsch

Společnost GE Security Inc., stoprocentně vlastněná dceřiná společnost General Electric Co. (NYSE: GE), dnes oznámila uzavření smlouvy na dva detekční systémy CTX 9000 DSi, které budou za účelem zjišťování přítomnosti výbušnin instalovány na mezinárodním letišti Šarm-el-Šejk v Egyptě.
Tato instalace systému GE CTX 9000 DSi představuje vůbec první využití moderní technologie pro detekci výbušnin na území Egypta a pokračuje v nastoupeném trendu za vyšší bezpečnost a efektivitu CT detekčních systémů, které jsou nyní na Blízkém východě instalovány stále v hojnějším počtu.

CTX-9000-300dpi.jpg

Vysoce automatizovaný snímací systém GE CTX, postavený na bázi počítačové tomografie, dokáže oproti běžně používaným systémům fungujícím na bázi rentgenového záření nabídnout výrazně vyšší efektivitu i efektivnost.
Ředitel konstrukčního a průmyslového oddělení společnosti Dar Al-Handasah Consultant Shair and Partner Ing. Tarek H Zaher o nedávné instalaci tohoto bezpečnostního řešení na letišti Šarm-el-Šejk prohlásil: „Šarm-el-Šejk je jednou z nejvýznamnějších turistických destinací na Blízkém východě, a tak přirozeně usilujeme o to, aby letiště bylo vybaveno těmi nejmodernějšími a nejlepšími bezpečnostními technologiemi. Instalace dvou špičkových systémů je nám zárukou, že pasažérům nabízíme tu nejlepší možnou kontrolu.”
„GE Security je velice potěšena, že si mezinárodní letiště Šarm-el-Šejk vybralo detekční systém CTX 9000 DSi – jde ostatně o první instalaci tohoto systému v Egyptě,“ prohlásil prezident divize GE Security Homeland Protection Dennis Cooke, jenž zároveň dodal: „Šarm-el-Šejk je dalším z letišť nejen na Blízkém východě, ale po celém světě, která razí trend instalace nejmodernějšího zařízení na kontrolu zavazadel. CTX 9000 jim výrazně pomůže zvýšit efektivnost a efektivitu skenování zavazadel, aniž by tím bylo dotčeno pohodlí pasažérů.”
Systém GE Security CTX 9000 DSi je všeobecně uznáván pro svůj vysoký výkon a mohutnou propustnost. Jako takový představuje špičku v technologii CTX. Systém CTX 9000 DSi byl navržen se zřetelem k bezproblémové integraci s letištními zavazadlovými systémy. CTX 9000 DSi získal certifikaci TSA a dokáže svým uživatelům výrazně pomoci při práci v náročném prostředí frekventovaného letiště. V současné době má ze všech systémů určených k detekci výbušnin největší propustnost a díky širokému pásu dopravníku a prostornému tunelu si dokáže vedle standardních tašek a kufrů poradit i s nadměrně velikými zavazadly.
Systém CTX 9000 DSi, jemuž se dostalo certifikace TSA, byl navržen rovněž se zřetelem ke snadnému použití a obsluhování. Systém se vyznačuje multiplexními schopnostmi, může se pochlubit velice nízkou mírou planých poplachů a jako takový je skvělou investicí pro frekventovaná letiště. Svou vyspělou technologií umožňuje uživatelům řešit jedny z nejpalčivějších problémů v bezpečnosti leteckého průmyslu.
Kontrakt na dodávku systému CTX 9000 DSi na letiště Šarm-el-Šejk byl uzavřen s pomocí společnosti KEMET Airport Suppliers, jež v Egyptě působí jako prodejní agent GE Security Homeland Protection. Společnost KEMET se rovněž bude podílet na instalaci a bude letišti poskytovat technickou podporu po celý životní cyklus systému.
www.gesecurity.com