Google překladač: English Deutsch

Mobility Roadshow ve Velké Británii byla zahájena představením nového motocyklu pro tělesně postižené. Základem Conquestu jsou dva typy motocyklů, BMW 850 a 1150, které dávají Conquestu jeho závodní, téměř automobilový design. Jeho tvůrce, Alan Martin přišel s touto myšlenkou po té, co se jeho syn stal méně pohyblivý při dopravní nehodě.

bike203_1.jpg

Výroba Conquestu bude zahájena v srpnu a pro první rok výrobce počítá s první stovkou prodaných motocyklů.
Tento dopravní prostředek byl představen na výstavě Mobility Roadshow, což je přehlídka výrobků pro lidi se sníženou pohyblivostí, která se konala v Derbyshire v UK.
„Můj syn už Conquest nepotřebuje, protože znovu chodí,“ uvedl pan Martin. „Vytvořil jsem však tento dopravní prostředek pro zlepšení života mnoha dalších tělesně postižených lidí.“
Conquest je navržen pro užívání vozíčkáři a měl by sloužit lidem s ochrnutými dolními končetinami, ale s dobrou pohyblivostí horní poloviny těla. Na jeho vývoji se podílela Národní asociace pro tělesně postižené cyklisty (NABD) spolu s Obchodní školou v Manchestru.
Ačkoliv vývoj byl naplánován na čtyři roky, pan Martin již teď vidí díky své představivosti hotový výrobek. Říká: „Musím připustit, že jsem na něj pyšný, protože výsledek je takový, jak jsem si jej představoval.“
„Tříkolka“ bude stát 18 500 £, skoro stejně jako nové rodinné auto. Pan Martin doufá, že jeho motocykl budou využívat jak cyklisté, kteří již nejsou schopni usednout na sedlo bicyklu, tak i tělesně postižení řidiči.
Conquest 1150cc bude zrychlovat z nuly na 60mph (97 km/h) za 8,6 vteřin a jeho maximální rychlost bude 80 mph (137 km/h). Pan Martin ale dodává, že prototyp, který testoval byl velmi stabilní i při rychlosti 100mph (160 km/h).
První, kdo si motocykl koupil je bývalý horolezec Carl Brunning z East Yorkshire. Dříve, než došlo k jeho úrazu při lezení, býval pan Brunning králem motorkářů a říká, že se nemůže dočkat až začne jezdit na svém novém motocyklu. „Je to zcela nový koncept, stroj, který je bezpečný a který vám dovoluje být na cestách zcela nezávislý,“ dodává. Po úraze měl pan Brunning zkušenosti pouze jako spolujezdec v sajdkáru. Říká proto, že s Conquestem se cítí být téměř součástí stroje.
Výrobce Martin Conquest, s.r.o již zahájil jednání s Motability, společností poskytující pronájmy vozíčků pro tělesně postižené.
Pokud bude Conquest akceptován, může se stát vhodným pomocníkem pro tisíce tělesně postižených lidí.

Kalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news