Google překladač: English Deutsch

S růstem dopravy na českých silnicích přibývá také závažných dopravních nehod. Zvýšení bezpečnosti silničního provozu se tak stává jednou z priorit současné dopravní politiky a tato problematika nechyběla pochopitelně ani mezi tématy veletrhu „Transport a Logistika“. Atraktivní doprovodné programy zaměřené na bezpečnost silničního provozu pro návštěvníky veletrhu připravil Ústřední autoklub /ÚAMK/ a BESIP v rozsáhlé expozici na volné ploše mezi pavilony Z a R.

besip.jpg

Jmenované organizace se zaměřily například na dodržování rychlosti v obci a bezpečné vzdálenosti mezi vozidly. Pomocí radaru také předváděly brzdnou dráhu vozidla a reakční dobu řidiče při rychlosti 40, 50 a 60 kilometrů v hodině, totéž pak s pomocí figuríny a radaru i na dopravním přechodu. Expozice demonstrovala také vztah mezi alkoholem a agresivní jízdou. Pomocí alkoholového testru a počítačových trenažérů byly testovány změny v reakční době, postřehu,rozlišovacích schopnostech apod. v závislosti na množství požitého alkoholu.
Návštěvníci si ověřili význam barevného oblečení a reflexních doplňků pro „čitelnost“ chodců za snížené viditelnosti a na simulátoru nárazu se mohli přesvědčit o nutnosti používání bezpečnostních pásů a dětských zádržných systémů.
Připravena byla i ukázka zásahu svědků dopravní nehody při hašení požáru havarovaného vozidla a také testy bezpečnosti silničního provozu pro předškoláky, školáky i řidiče. Nechyběly ani žádané školy smyku na kluzké fólii a bezpečné jízdy na kole, motocyklu a minivozítkách.
Samostatná část programu byla zaměřena na propagaci asistenčních služeb, konkrétně výstavu vozidel „žlutých andělů“, přípravu intinerářů na cesty a dopravní zpravodajství. Na své si přišli také příznivci soutěžních klání, pro které byly nachystány mimo jiné závody RC modelů, závod o rekord na simulátoru rallye PS2 a soutěž ve skládání modelů motorek.
Autor: Ing. Václav Matys

Kalendář akcí

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..