Google překladač: English Deutsch

V roce 2010 výdaje společnosti BASF na výzkum a vývoj dosáhly nové rekordní úrovně, a to téměř 1,5 miliardy Eur (v  předcházejícím roce 2009 1,4 miliardy Eur).

Společnost přikládá velkou důležitost kontinuitě výzkumu a vývoje a dokonce i v těžkých časech ještě navýšila svůj závazek,“ říká Dr. Andreas Kreimeyer, člen výkonného představenstva a výkonný ředitel pro výzkum, na tiskové konferenci o výzkumu, která se uskutečnila 4.února 2011, v Ludwigshafenu. „Výzkum a vývoj jsou základy, na kterých stavíme naši budoucnost. Společnost BASF proto bude zvyšovat svoje výdaje na výzkum a vývoj i v novém roce 2011- Mezinárodním roce chemie,” zdůrazňuje Kreimeyer.

Více než 9 600 zaměstnanců výzkumu a vývoje pracuje v mezinárodních a meziodvětvových týmech na přibližně 3 000  projektech s cílem najít odpovědi na výzvy budoucnosti. Společnost BASF je s novými produkty, procesy a systémovými
řešeními důležitou hnací silou inovace pro téměř všechna odvětví průmyslu a pomáhá svým zákazníkům dosáhnout dlouhodobého úspěchu. „Podílíme se na asi 1 900 kooperativních projektech po celém světě. Toto mezinárodní a meziodvětvové know-how nám pomáhá rychleji přinášet inovace na trhy. Tímto způsobem získáváme globální konkurenční výhodu,” dodává výkonný ředitel pro výzkumHlavními předpoklady pro úspěšný výzkum jsou správný výběr strategických výzkumných témat, vynikající projektové řízení a bezproblémově fungující infrastruktura. Například, na rok 2010 si  společnost BASF stanovila za cíl vytvořit tržbu 6 miliard Eur s novými a vylepšenými produkty a aplikacemi, které jsou na trhu po dobu kratší než pět let. Tento cíl společnost značným rozdílem překonala. Jedním z produktů, díky nimž se to podařilo, je nový herbicid Kixor®, který se stává velmi vyhledávaným produktem, stejně jako nové katalyzátory, které se používají k odbourávání oxidů dusíku ve vozidlech na naftové palivo. Společnost BASF se proto do budoucna díva s optimismem: do roku 2015 chce společnost BASF prostřednictvím inovací vytvářet tržby mezi 6 miliardami a 8 miliardami Eur.

Inovační řešení pro mobilitu zítřka

Chemický průmysl rozhodující měrou přispívá k mobilitě zítřka. To se týká klasických spalovacích motorů i hybridního pohonu a elektrických aut budoucnosti. Inovace prostřednictvím chemie poskytuje energeticky efektivní a trvalá řešení: od plastů na odlehčené konstrukce a hospodaření s teplem, přes inovační palivové přísady, až po materiály pro vysoce výkonné a bezpečné baterie. „Pomocí našeho výzkumu chceme vyvinout takové produkty a technologie, které zajistí  individuální flexibilitu a mobilitu a zároveň budou chránit životní prostředí a ovzduší,” vysvětluje Dr. Andreas Kreimeyer.
„Zejména elektromobilita nám nabízí příležitost přinést zásadní změnu technologie.
Využijeme naši kompetenci v oblasti chemie k tomu, abychom pomohli uskutečnit průlomový objev na poli elektromobility.”
V příštích pěti letech bude společnost BASF investovat sumu v řádu několika set milionů Eur do aktivit spojených s  bateriemi. Mezi tyto aktivity budou patřit jednak vlastní výzkumné a vývojové programy věnované optimalizaci lithium-iontové
technologie a vývoji zcela nových konceptů baterií a také spolupráce s našimi partnery, například v rámci výzkumné sítě Elektrochemie a Baterie. Část investice půjde i do výrobního závodu na moderní katodové materiály, který se již staví ve
městě Elyria v Ohiu (USA) a jehož výstavbu sponzoruje Ministerstvo energetiky USA. Podle plánu bude tato nová továrna s více než 50 milionovým USD objemem investic dodávat na trh katodové materiály pro výrobu vysoce výkonných lithium-iontových baterií od poloviny roku 2012.

Společná laboratoř na výzkum baterií budoucnosti

Technologický institut v Karlsruhe (KIT) a společnost BASF založili v lednu společnou laboratoř na vývoj inovačních  materiálů pro baterie. Tato “Laboratoř pro baterie a elektrochemii, Batteries and Electrochemistry Laboratory” (BELLA) v Karlsruhe spojuje elektrochemické know-how v průmyslových aplikacích, dodané společností BASF, a výsledky výzkumu Technologického institutu (KIT). Cílem této spolupráce je rychleji převádět výsledky výzkumu do produktů pro  vysokoenergetické bateriové systémy. Činnosti se soustředí na zvyšování životnosti baterií, používání materiálů s vysokou
akumulační kapacitou a bezpečnost bateriových systémů. Do těchto aktivit partneři v příštích pěti letech společně zainvestují okolo 12 milionů Eur. V úvodních projektech vědci například vyvíjejí keramické iontové vodiče, které budou sloužit jako ochranné vrstvy v budoucích generacích baterií.

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news