Google překladač: English Deutsch

Stále více zájemců o ojeté vozy chce mít jistotu, že informace, které jim o vybraném voze prodávající poskytuje, odpovídají skutečnosti. Stejnou jistotu chtějí mít však také prodejci při výkupu vozidel. Společnost Cebia, která provozuje informační systém AUTOTRACER, jenž takové prověření vozu umožňuje, na tuto situaci reagovala spuštěním novinky AUTOTRACER pro registrované.

Služba umožňuje operativní ověřování údajů o vykupovaných i nabízených vozech a může tak předejít případným rizikům plynoucím z nákupu ojetého vozu. „Stále častěji se stává prověření osobního či užitkového vozu v našem systému samozřejmým dokladem jak při jeho nákupu, tak prodeji. Navíc díky výhodnějším podmínkám pro subjekty, které jsou našimi stálými klienty, berou zajištění a úhradu prověření vozu na svá bedra autobazary a další specializovaní prodejci,“ vysvětluje ředitel společnosti Cebia Martin Pajer. V praxi to pak znamená, že pokud se kdokoli rozhodne pro prodej či nákup ojetého vozu, může se obrátit na prodejce, který prověření v systému AUTOTRACER zajistí a ušetří tak zákazníkovi čas i peníze. Obě strany si pak mohou být jisté, že u nabízeného vozu odpovídá skutečnosti například stav tachometru, rok výroby, že vůz není zatížen probíhajícím leasingem či není dokonce kradený.

Právě přetočený tachometr a rok výroby jsou dva údaje, které především určují cenu vozu a zároveň jsou nejčastěji pozměňovány ve prospěch prodávajícího. Z údajů společnosti Cebia totiž vyplývá, že aut s přetočeným tachometrem je u nás ročně nově registrováno nebo přeregistrováno na 200 tisíc. Nová cena „omlazeného“ vozu může být až o 30 tisíc korun vyšší, což znamená, že si takovými praktikami přijdou nepoctiví prodejci na zhruba 6 miliard korun.

Systém AUTOTRACER se stal užitečným pomocníkem také pro autorizované prodejce, kteří nabízejí výkup a prodej ojetých vozů své značky. „Momentálně jsme dokončili jednání např. se všemi zástupci značky Honda a s dalšími jednáme,“ uzavírá Pajer.

www.cebia.cz