Google překladač: English Deutsch

Rotační svařování se jako jeden z typických procesů průmyslové výroby stává často předmětem robotizace. HST CREATIVE, výrobce sofistikovaných strojů pro svařování kovů se právě zde zaměřil a přinesl řešení, která konkurují robotizovaným systémům s investičními náklady, které jsou zlomkem ceny robotizovaného pracoviště.

Důkladný průzkum potřeb klienta
Záměr připravit pro průmyslový trh automatické stroje pro provádění rotačního svaru vznikl jako výsledek průzkumu potřeb obecného strojírenství. Klíčové bylo poznání, že velká část rotačního svařování na výrobku probíhá v jedné rovině. Tedy, do svařovacího procesu nevstupuje interpolace – současný pohyb ve více rovinách. Tento fakt dal vzniknout výrobním prostředkům, které jsou schopné dosáhnout podobné produktivity práce a stejné kvality produkce jako robotizované systémy, při zlomkových investičních nákladech. Ve speciálních aplikacích potom běžná robotizovaná řešení i předčí. Jde v pravém slova smyslu o alternativu robotizovaného svařování, které nemůže nahradit vždy ale v mnoha jednodušších aplikacích se 100% úspěchem.


Vysoce specializovaný řídicí systém
Konstruktéři v HST CREATIVE připravili systém RCS 05. Tento řídicí systém je plně digitální a zabezpečuje exaktním způsobem provedení rotačního svaru. Tedy, řízený start oblouku, odměření vzniku svarové lázně, akcelerační parametry na počátku svaru, akcelerační parametry v závislosti na ohřívání svařence, přesný úhel rotace, decelerace pro dokonalé napojení svarové housenky, návrat do bodu nula a další řadu dalších užitečných funkcí. Vše v zájmu perfektní kvality srovnatelné s robotizovanými prostředky.


Kompilace programů v RCS 05
Rozsáhlou funkcionalitu systému dále rozšiřuje možnost uložit několik různých programů pro svařování a ty potom zařadit do programové řady – kompilace. Tedy, stroj může například plně automaticky provést nastehování svařence, ve druhém programu zavaří kořenovou vrstvu nízkým výkonem a poté v dalších dvou programech provede výplň a krycí vrstvu.


Digitální periferní systémy
Běžnou funkcionalitu doplňují speciální technologie pocházející opět z vývojových dílen HST CREATIVE. Pendlovací jednotka umožňuje matematicky přesné naprogramování charakteru rozkyvu svařovacího hořáku. Ovladatelná je velikost výchylky na každou stranu, frekvence pendlování a linearita pohybu. Velmi zvláštní konstrukci má digitální podavač studeného drátu CW 05 pro svařování metodami TIG a MICROPLASMA. Operační program řídí tento podavač přímo a převodový poměr motoru 1:1 dává celému kompletu unikátní dynamiku s výsledkem dokonalého dávkování drátu do svaru a tedy excelentními výsledky. Další podpůrné funkce jako je příklon hořáku, formovací plyn, jsou plně k dispozici a jejich použití je vázáno přímo do RCS 05. Jakákoli funkce se může zároveň stát součástí uloženého programu a tedy součástí výrobního cyklu.


Inovativní přístup a další vývoj
HST CREATIVE dodává na Evropský trh své produkty určené pro rotační svařování ve třech základních modelových řadách. RWP desková polohovadla s možností elevace 0-90°. Tato základní řada strojů disponuje plnou možností automatizovaného provozu. To dělá z těchto strojů cenově nejvýhodnější řešení automatizace jednoduchých výrobků. Řada EWR/SWR jsou zařízení pro automatizovanou výrobu s důrazem na maximální univerzálnost. Stroje mají možnosti polohování svaru v rozsahu 0-90°. Stroje řady HWR jsou určené pro svařování horizontální bez možností elevace, ale s vysokou zatížitelností. V souvislosti s úspěchem HST CREATIVE vznikne s podporou fondů Evropské unie výzkumné a vývojové centrum Nikoly Tesly. Zde bude s využitím všech dosavadních zkušeností dokončen rozsáhlý projekt pracoviště robotického typu. Tato událost má být ohlášena v roce 2012.


www.hstcreative.cz
 

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news