Google překladač: English Deutsch

Žehlení je jednou z nejméně oblíbených činností v domácnosti. Existuje snad někdo, kdo by si nepřál šikovného pomocníka, který by se o žehlení postaral? Siemens nabízí řešení ve formě automatického žehliče košil Dressmana: za šest minut je Vaše košile suchá a vyžehlená. Nezávislá nadace Stiftung Innovation tomuto revolučnímu konceptu pro domácnost společnosti Siemens udělila „Kolumbovo vejce“. Tato cena za inovace oceňuje nové a na budoucnost zaměřené výrobky, které přinášejí technický pokrok a prokazatelné výhody pro spotřebitele.

42679_TJ10500$3.jpg

Dressman Siemens byl vybrán jako obzvláště úspěšná inovace
Názor Stiftung Innovation: „Dressman představuje průkopnický přístup k další automati-zaci nepříjemných domácích prací a jde o nejlepší příklad obzvláště úspěšné a atraktiv-ní inovace.“ „Prostřednictvím Dressmana učinili vývojáři společnosti Siemens další lo-gický krok směrem ke snížení zátěže neoblíbených domácích prací,“ tak odůvodňuje udělení inovativního ocenění „Kolumbovo vejce“ Thomas Bailey, výzkumník trhu nada-ce Stiftung Innovation. Podle poroty se automatický žehlicí systém vydá stejnou cestou jako pračka, sušička, myčka nádobí apod. „Jsme potěšeni získáním této ceny a považu-jeme ji za motivaci k dalšímu vývoji. Jako značka zaměřená na inovace je naším cílem ulehčit domácí práce a zejména optimalizovat řízení času. S Dressmanem jsme ukázali potenciál, který zde existuje,“ říká Volkmar Friedrich, proudktový manažer Siemens.

Ovládání Dressmana je nadmíru jednoduché, protože vše, co musíte udělat, je navlék-nout čerstvě vypranou košili na žehlicího panáka, jehož tělo je vyrobeno ze silného pa-dákového hedvábí. O vše ostatní se spotřebič postará sám: stisknutím tlačítka začne materiálem profukovat horký vzduch, tím uhlazuje povrch oděvu a zároveň ho suší. Vý-sledky jsou natolik „hladké“, že ohromí i profesionály. Nový Dressman má elegantní po-vrch v kombinaci barev černá/antracitová a oproti svému pradědečkovi (ročník 2004) je rychlejší – Vaši košili usuší a vyžehlí za pouhých 6 minut místo 8.

Vyprat, usušit, nosit
Několika jednoduchými úkony můžete také vysušit a perfektně upravit sportovní saka, kabáty a bundy, například po nečekané dešťové přeháňce. Nový LED displej ukazuje čas zbývající do vyžehlení košile a konec programu oznámí akustický signál. Když jde o skvělé výsledky, má Dressman bez námahy převahu nad ručním žehlením: manžety a límečky se perfektně vytvarují díky speciálnímu držáku límečků a integrovanému držáku manžet. Spotřebič pracuje s nízkými teplotami, látka je tedy chráněna tak, jak si zaslou-ží. Lesklé skvrny, které zejména na tmavých látkách často zanechávají běžné žehličky, jsou minulostí. Díky svým 12 časově řízeným programům dává Dressman každému materiálu vhodnou péči. Pro hedvábí, viskózu, bavlnu, len, flanel a další neelastické materiály existují samostatná nastavení. Spotřebič obsahuje tři programy pro provětrání či vysušení sportovních kabátů a sak.

Chrání životní prostředí i Vaše peníze
Dressman společnosti Siemens je hodnotnou investicí tam, kde čas znamená peníze, protože je dlouhodobě výrazně levnější než profesionální prádelní služby. Nejde však jen o nižší zátěž na rozpočet domácnosti a méně spropitného pro čistírnu. Je šetrný také k životnímu prostředí - pracuje zcela bez chemikálií a pokud je 5 minut nepouží-ván, automaticky se přepne do režimu stand-by.

„Kolumbovo vejce“
Nezávislá nadace Stiftung Innovation uděluje své „Kolumbovo vejce“ od roku 2004 za účelem podtrhnout význam inovací pro Německo a podpořit nové přístupy. Porota nadace je rozdělena na tři skupiny: technický pokrok je posuzován speciální porotou zaměřenou na výrobek. Přínos spotřebitelům je oceňován skupinou náhodně vybraných potenciálních uživatelů nového produktu. „Běžní občané“ jsou využiti ke kontrole, zda je produkt snadno srozumitelný a ovladatelný a do jaké míry je pro ně fascinující. Kritéria pro rozhodnutí jsou dosažení výrazného pokroku oproti současnému stavu a vyšší přínos pro spotřebitele porovnávaný se stávajícím produktem. Inovace se musí navíc líbit lidem z ulice a v obyčejném člověku vzbudit určitý stupeň nadšení.
http://www.siemens.com http://www.siemens.cz

Kalendář akcí

<<  Červen 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     3  4
  91011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..