Google překladač: English Deutsch

„Automatizujeme procesy, jejichž robotizace přináší skutečné výhody. Pomocí moderních technologií zlepšujeme kvalitu výrobních procesů a především zvyšujeme bezpečnost práce obsluhy. Nyní dosahujeme vynikající kvality svarů a vysoké produktivity," uvedl Maciej Socha, ředitel oddělení systémů oplocení a ochrany proti korozi, WIŚNIOWSKI.

Kawasaki 1a digitální-perso

Cíle
• Zvýšená efektivita výroby
• Zlepšení kvality výrobních procesů
• Zvýšená bezpečnost obsluhy

Výhody
• Zkrácení doby realizace
• Ztrojnásobení produktivity robotického svařování dveří
• Dokonalá kvalita svaru díky robotizovanému svařování

O společnosti
Společnost WIŚNIOWSKI má téměř 30 let zkušeností ve stavebním průmyslu. Investice do nových technologií, zvyšování kvality a rozšiřování nabídky, stejně jako inovace a vstup na nové trhy jsou vlastnosti, které z ní učinily lídra v tomto oboru. Společnost WIŚNIOWSKI je důkazem toho, že polské firmy mohou být úspěšné nejen na domácím trhu, ale i na zahraničním. Výrobky značky WIŚNIOWSKI se prodávají ve 2 500 prodejnách v Evropě. V současné době společnost zaměstnává téměř 1 700 lidí.

Společnost WIŚNIOWSKI provádí výrobu, opírající se o začleněný systém řízení kvality. Všechny komponenty průmyslových plotů a bran WIŚNIOWSKI jsou řezány laserem, svařovány robotem a podrobeny nejlepším metodám antikorozní ochrany ve formě zinkování a práškového lakování. Zinková vrstva získaná ponořením chemicky očištěné konstrukce do tekutého zinku chrání prvky plotů WIŚNIOWSKI proti korozi po celá desetiletí. Estetický a jedinečný vzhled finálního výrobku navíc zajišťuje polyesterový ochranný nátěr v některé z více než 200 barev RAL.

Myšlenka smart CONNECTED od značky WIŚNIOWSKI je další etapou technologické revoluce. Stejně jako před několika lety způsobily automatické brány revoluci na trhu garážových a plotových vrat, nyní jejich zavedení na Internet věcí zlepší životní úroveň.

Výzvy
Koncepce robotizovaného svařování plotových systémů, které jsou jednou z klíčových skupin výrobků v nabídce společnosti WIŚNIOWSKI, se v plánech představenstva objevila již před několika lety. Vzhledem k široké škále typů a velikostí vyráběných plotů byla automatizace tohoto procesu ve společnosti WIŚNIOWSKI velmi náročným úkolem, který byl realizován ve dvou etapách.
První etapa proběhla v letech 2014/2015, kdy byla dokončena první stanice pro robotické svařování plotových systémů pro jednotlivé zákazníky. V letech 2016/2017 pak společně se společností ASTOR a dvěma integrátory: Zelkon a Acars, byla realizována druhá etapa - automatizace svařování průmyslových plotových systémů a robotické čištění pletivových panelů.
V procesu automatizace svařování dodala společnost ASTOR nejmodernější roboty a řídicí systémy a také přidanou hodnotu: optimalizaci rozsáhlejšího procesu - toku a realizace zakázek, která podporuje komplexní strategii zákaznických služeb společnosti WIŚNIOWSKI.

Realizace projektu
Objednávky jsou automatizovány ihned po jejich zadání v místě prodeje. Software vyvinutý a implementovaný integrátorem ACARS zajišťuje plynulý tok objednávek: objednávky, uložené v systému ERP jsou automaticky převedeny do softwaru pro průmyslové roboty - systém se automaticky nakonfiguruje pro proces svařování výrobku podle objednávky zadané v systému. To umožňuje provádět individualizovanou výrobu v masovém měřítku.
Svařovací stanice pracuje se dvěma průmyslovými svařovacími roboty Kawasaki a svařovacím zařízením Fronius. Roboty se pohybují po 17metrové dráze, což umožňuje svařovat brány velkých rozměrů. Roboty jsou namontovány na manipulátorech typu sloup a rameno - toto řešení umožňuje optimalizovat výkon a maximalizovat pracovní dosah robotů.
Kawasaki 2a KonstruktérKonstruktér oplocení firmy WIŚNIOWSKI během configurace ERP systemu.

„Dosažený stupeň automatizace umožňuje plnou kontrolu procesu a vysokou flexibilitu výroby. Díky začlenění dat systému ERP do výrobního systému se výrazně zkracuje doba přípravy nového výrobku. Řešení založené na nejmodernějších průmyslových robotech Kawasaki podporuje realizaci obchodních cílů zákazníka a je v souladu s myšlenkou Průmyslu 4.0," řekl Adam Pajda, Projektový manažer, specialista na řídicí systémy a robotiku, ASTOR.

Roboty pracují také s K polohovadly. Díky použití dvou podobných otočných stolů jsou pracovní stanice velmi univerzální - roboty mohou současně svařovat jeden objekt pomocí většího polohovadla nebo pracovat nezávisle na obou pracovních stanicích a vyrábět dvě brány současně. Modularita K-polohovadel umožňuje další rozšíření nebo úpravu systému tak, aby vyhovoval novým potřebám výrobního závodu.
Kawasaki 3a KawasakiRoboticRoboty Kawasaki Robotics mohou současně svařovat jeden objekt.

„Implementované řešení představuje pro pracovníky obsluhy neuvěřitelný komfort! Co potřebuje pracovník obsluhy vědět? Především musí znát posloupnost systému, sestavit výrobek se správnými prvky ve správném pořadí na stroji, zapnout tlačítko a ovládat proces svařování," shrnuje Mariusz Leśniak, operátor robotické svařovací linky ve společnosti WIŚNIOWSKI.
Další výhodou pro obsluhu stanice je použití automaticky ovládaných otvorů pod otočnými stoly, které jsou při otáčení brány zapuštěny do podlahy a při montáži a demontáži brány obsluhou jsou vyrovnány do stejné úrovně s podlahou. Toto řešení zjednodušuje práci a zajišťuje bezpečnost zaměstnanců.
Uživatelským rozhraním je K-Panel, počítač vybavený softwarem Wonderware InTouch, který kromě toho, že je nástrojem ovládajícím svařovací systém, funguje jako spojovací článek mezi interními systémy WIŚNIOWSKI a softwarem pracovní stanice.
Mozkem celého systému je vlajková loď společnosti GE Automation&Controls, řídicí jednotka PACSystems RX3i. Zajišťuje nepřetržitou komunikaci mezi komponenty systému a řídí jeho provoz.

Výhody
Významné časové úspory bylo dosaženo také v procesu realizace zakázek a byla optimalizována práce programátorů a obsluhy svařovacích pracovišť. Roboty zajišťují opakovatelnou kvalitu svařování. Svary jsou výjimečně estetické a dokonale připravené pro další fáze výroby. Používání robotů umožňuje zlepšovat odborné dovednosti obsluhy, a to i díky školení, které zajišťují Kawasaki Robotics Competence a Školicí centrum.
Kawasaki 4a KawasakiRoboticSváry provedené robotem Kawasaki Robotics RA006L jsou výjimečně estetické a dokonale připravené pro další fáze výroby.

Zavedení systému umožnilo uspořádat výrobní proces - od plánování výroby, přes její realizaci až po kvalitu konečného výrobku. Tento proces se stal předvídatelnějším a přesnějším. Systém také umožnil zkrátit dobu realizace sériových objednávek - především v souvislosti s exportními zakázkami. Systém byl zaveden na místech, kde bylo nutné vykonávat opakující se a monotónní činnosti a kde byly pracovní podmínky pro lidi obtížné.
Robotizace výroby zajistila zvýšení produktivity, umožnila zlepšit kvalitu a stabilizovat technologické procesy a navíc zkrátila dobu provádění operací. Zavedení tohoto systému také umožnilo optimální řízení prostoru výrobní haly. Automatizace navíc umožnila zachovat dynamiku a plynulost výroby a vyrábět podle individuálních objednávek.
Technologická revoluce, které jsme svědky, zásadně mění způsob našeho života a práce. V podnikatelském kontextu to znamená, že očekávání zákazníků se neustále zvyšují. V dnešní době již nestačí mít výrobek vynikající kvality. Musí být navržen tak, aby co nejlépe vyhovoval individuálním potřebám příjemce.

Obraťte se na nás
Hledáte autorizovaného distributora Kawasaki Robotics v České republice? Kontaktujte našeho partnera: Tiesse Praha s.r.o. Navštivte naše webové stránky: kawasakirobotics.cz, kde najdete obecné informace o Kawasaki Robotics, případové studie a výhody robotizace s Kawasaki Robotics.


Kawasaki 5a ArturArtur Talaga, Manažer prodejních kanálů Kawasaki Robotics Central and Eastern Europe HUB
E-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , mobil: +48 663 890 123
LinkedIN: Artur Talaga

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Kawasaki 6a danielcerveny1Ing. Daniel Červený, Jednatel společnosti TIESSE PRAHA s.r.o.
mobil: + 420 724 225 949, tel.: + 420 281 940 727
e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , www.tiessepraha.cz
LinkedIn: Tiesse Praha

Konstruktér oplocení firmy WIŚNIOWSKI během configurace ERP systemu.